Září 2010

Rodinky

30. září 2010 v 21:21 Vybírání rodiny
Tak jsem mluvila už s obouma rodinama... obě dvě mě nadchly, ani nevim, která víc. Takže kdo se dřív ozve, k tomu jedu.
Rodina z Karolíny chce au-pair až v lednu... rodina z Massachusetts co nejdřív to půjde. Takže takový dva extrémy :-) Zejtra si budu skypovat z Mass. rodinkou - s mamčou, s klukama a s psíkem :)) Taťka se mi omluvil, že prej jede na služební cestu do Kalifornie - to ho omlouvá :D
Vlastně možná bych radši k tý rodině od Bostonu. Přece jen se mi ta lokalita zdá lepší a hlavně byli úplně sladký v tom telefonu, strašně moc hodný :) Tahle rodina byla taky první kdo se mě zeptal čeho se na žití s rodinou daleko od mých miláčků bojim nejvíc - tak sem je asi překvapila odpovědí, ale řekla sem, že nejvíc budu mít nas***o z toho letu a nějaký bydlení s cizejma je mi jako jedno. Tu druhou větu sem si nechala pro sebe :) a tu první sem řekla trochu víc slušně :D
Když někdo žil 3 roky na koleji, tak je zvyklej na různý extrémy. A když někdo žil (a stále žije) v podnájmu s dalšíma dvěma, tak se ty extrémy dvojnásobí. Tudíž mě už nic nemůže překvapit.

Takže zejtra ve 12.30 skypování s Ellen (maminka), Jackem (6), Theem (5) a Harrym (psík, 8 let :D). To sem zvědavá jestli se mnou klucí budou mluvit, s ňákou cizou z nějakýho prdelákova :))

Přece jen se ještě někdo ozval

29. září 2010 v 11:30 Vybírání rodiny
Takže! Druhá Kalifornská rodina mě zase odmítla, opět nevim důvod a opět sem do toho nešťourala. Přivádí mě to na myšlenku, jestli si ty Kaliforňani nějak moc o sobě nemyslí...
To bylo v sobotu... od té doby se mi již nikdo neozval a já už začala chytat nerva, že sem přebrala, že se do Ameriky nepodívam.... ALE! Včera se mi ozvaly dvě rodiny a já skákala radostí dva metry vysoko, že bych se tam přece jen ještě mohla podívat a zkouknout jestli je to až taková otvíračka úst, jak si aspoň já myslim :)
Nutno sdělit, že obě dvě rodiny sou velice zajímavý a ráda obě rodiny poznam blíž.
První rodina, která se ozvala bydlí v Severní Karolíně v poměrně velkém městě s téměř 60 tisíci obyvatel. Mají 4 děti. Velké děti, takže chodí do školy a já bych měla přes den poměrně volno. Též se mi líbí pracovní doba 30h/týdně. Konečně někdo kdo striktně nedodržuje 45 hodin!!! Samozřejmostí je auto - což se mi taky moc líbí :) I když nevim, jestli je v Severní Karolíně tolik krásných míst k objevování... ale třeba jo! Všude by mělo bejt něco hezkýho :)
Druhá rodina bydlí v Massachusetts, kousek od Bostonu. Taky v docela velkým městě. Myslim, že to má 12 tisíc obyvatel, což je docela v pohodě. Ani ne velký, ani ne malý. Mají dvě děti. Jedno chodí do školy, druhý chodí do školky. Tyhle dodržují 45h/týdně. S touhle rodinou sem ještě nemluvila. Líbí se mi ovšem lokalita. Dle fotek, dopisu a emailu mi přijdou taky jako slušný lidi. U těchle bych ovšem byla první au-pair :)
S první rodinou jsem mluvila včéra. Koukala sem, že si mě přidal někdo do au-pair roomu (díky internetu v mobilu!!) a když jsem pročítala jejich dopis, tak najednou.. ouuppsss... neznámé číslo. Tak si říkam "ajéééjee" copak sem zas provedla, že mi volá Émerika. No a tam paní s au-pair care a že má drátě Brendu (mamča první rodiny) a ta se mnou chce mluvit... Tak sme si povídaly s Brendou, povídaly sme si skoro hodinku. Opravdu mě ta paní nadchla a o to víc mě nadchly reference jejich bývalých třech au-pair.
Takže teď už já neodmítam! Jsem otevřena všemu! A první rodina, která o mě projeví zájem a zavolá první, že mě chce, tak do toho jdu :-) Doufam, že to bude aspoň jedna :D
Taky je celkem škoda, že ta rodina ze Severní Karolíny chce au-pair až v lednu.. nu což :) Holt bych ještě chvíli vydělávala penízky a na všechno bych měla docela dost času :)
A nakonec bych ráda řekla ještě jednu věc: JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

Jaký je to telefonovat s Amerikou?

27. září 2010 v 12:39 Vybírání rodiny
Hustý! Každý kdo někdy zažil hovory z ciziny asi chápe, že to není nic lehkýho.
Konkrétně mě nedělá problém porozumět americkým filmům... neříkam, že rozumim všemu a sem nejchytřejší. Ale leccos pochytim a v závěru dokážu říct o čem film byl. Asi stejně rozumim písničkám... že jsem měla ve škole z angličtiny jedničku sem vůbec nebudu tahat, protože na to, že se učim anglicky už 13 let, to je hodně velká bída :))
Takže první telefonát z Ameriky byl trochu rozpačitý.. nebo spíš začátek.. to sem trochu rozdejchávala :) a párkrát sem jim řekla, ať to zopakujou... nicméně! Po 14ti dnech, co mam "jůesej" na drátě denně bych řekla, že rozumim perfektně a už neříkam ať mi to zopakujou. Dokonce s rodinama vedeme sáhodlouhé hovory o všem možném i nemožném, včetně toho jak je těžký telefonovat jiným, než rodným jazykem :) Dalo by se říct, že samotný telefonáty mě v angličtině hodně pomohly a co pak ten rok ... kdy snad budu i smrkat anglicky :))
Teď je ale taky problém v tom, že pořád nemam rodinu :D 7 rodin jsem odmítla já - nj, jsem hloupá. A 2 rodiny odmítly mě... Myslíte, že se ještě někdo ozve??? Já doufam!

Další a další rodinky

24. září 2010 v 20:28 Vybírání rodiny
Vždycky, když se chci podělit o to, jaký rodiny si mě zase vybrali, tak se musim přihlásit do svýho au-pair roomu, abych si vzpoměla :)
Rodinu s dětma - 10 a 8 let, jsem tedy odmítla. Pak přišla na řadu rodinka další a to přímo z New Yorku - z Manhattanu :) 3 děti, 6 let, 3 roky a 1 rok. Podle fotek mi ta rodina přišla krajně divná, takže i ty jsem poslala.. víte kam :) ale slušně.. já vždycky píšu takový krásný liebesbriefy! Další byla rodina se třema dětma, ani nevim jaký děti měli, protože jsem viděla jediný slovo a to ŽID. Já nemam nic proti lidem, ať vyznávají jaký náboženství chtěj.. Ale oni mě do židovství chtěli zasvěťovat a to jako díky, ale já opravdu nechci. Já sem normální člověk, bez vyznání a sem tak spokojená.
No a poslední rodina, která mě zaujala je rodinka z Kalifornie :) no jak jinak :)) má dvě děti - 4 roky a 2 roky.. škoda, že sou tak maličký, ale no joooo, holt se člověk musí nějak uskromnit. Holt bude hlídat malý pidižvíčky :) Tato rodina je v příbuzenském vztahu s tou druhou rodinou z Kalifornie - a to je taky důvod, proč mě první kalifornská rodina pustila :) Byli tak laskaví a přenechali mě své sestře :) Ooooo, jak šlechetné! Akorát, že já bych radši byla u těch starších, no ale.. to prostě nejde!

Dneska jsem taky volala, dle přízvuku, s paní ze SA z Brna. Volala mi kvůli emailu, který jsem jí zaslala, že chci změnit věky dětí, který chci hlídat. Řekla mi ať si to dobře rozmyslim, protože rodin se staršími dětmi není v Americe až tolik. Převládají rodiny s menšíma dětma. Takže jsem jí řekla, že to zatim necháme tak jak to je - kvůli kalifornské rodině. Brňačka mi promlouvala do duše a říkala, že už pět odmítnutých rodin je moc a že já jich mam 9, že bych měla bejt flexibilnější a kdesi cosi... jako jo, měla pravdu. Však i moje mamča mi říkala, že si nemůžu vybírat donekonečna. Takže proto ještě čekam na telefonát z Kalifornie. Měl by proběhnout zítra v brzkých ranních hodinách :)

Je to těžký. Je těžký si vybrat někoho s kym budu trávit následujících 365 dní. Někdo vyjmenuje tisíc důvodů proč radši hlídat starší děti. Někdo dalších tisíc důvodů proč hlídat mladší. Rozhodnutí je ale na mě.

Vybíram si rodinu

22. září 2010 v 17:12
Takže 14. září jsem byla slavnostně přijmuta do programu a ještě ten den se mi tam objevilo, že má o mě zájem rodina. A takhle to jde každý den. Někdy se to pozdrží, protože mě rodina zaujme tak si s ní telefonuju :-) Buď tam je jenom jedna rodina a nebo o mě mají zájem rovnou dvě :) Moc hezký! Kdyby to takhle šlo dál, tak si snad už brzo vyberu :)
Teď víc než kdy jindy pozoruju, že jsem neskutečně vybíravá. Ale v tomhle je to možná dobře... budu žít rok daleko od všech, tak bych se tam ráda měla dobře.
První rodina bydlela kousek od Washingtonu. Ze všech rodin, které se mi dosavad ozvaly bych je umístila na 1. místo :) Měli pětiletýho kluka a tříletý dvojčata kluky - a to byl důvod proč je nechci. Moc malý děti. Pracuju v koutku, takže vim jak tyhle děti (hlavně ty tříletý) dají zabrat.
Další rodiny snad ani nestojí za řeč :D Byli to samý malinkatý dětičky.... i když jednu zmínim, protože to snad ani není možný! Ty měli roční dvojčata-kluky a tříměsíční dvojčata-kluky. A ty au-pair? No ty se starej!!! Takže ty sem si taky nevybrala :D No a pak to šlo 3 děti, 4 děti, 6 dětí .. :DDD
Jeden čas mě hodně zaujala rodina z Kalifornie. Už asi jenom proto, že je z Kalifornie :D Ale líbil se mi i věk dětí 12, 9, 4 roky. Všichni chodí do školy nebo školky. Takže přes den volno, o víkendech volno. Prostě paráda. A i bejvalý au-pair je chválily. S touhle rodinou sem si volala poslední asi 4 dny každej den. Jenže pak mi najednou napsali, že potřebujou víc času. Takže sem si to přeložila jako, že mě nechtějí. Možná to tak nemysleli, ale já do toho rejpat nebudu. Nechtějí mě, tak holt ne. Je to škoda. V Kalifornii by se mi opravdu líbilo :)
No a teď se mi ozvala další rodina.. ty mají dvě děti. To je paráda. 10 let holčička a 8 let kluk. Bomba. Ale ani tuhle rodinu nechci :D Proč? Protože au-pair nemá k dispozici auto. Teda má, ale pouze na převoz do školy a nebo na meetingy. A já nehodlam sedět v nějakým zapadákově na zadku. Nebo nemam zájem o to poznat jenom jedno město z USA. Takže sem jim sice odepsala na jejich email. Ale až mi napíšou další, tak jim plánuju sdělit, že o ně nemam zájem a ať mě koukaj pustit pro další rodinu.
Možná sem vybíravá, ale chci se tam mít dobře. Možná budu vybírat tak dlouho, až přeberu, ale to všechno ukáže čas.. :-)

Matching

14. září 2010 v 20:41 Vybírání rodiny
Takže už se konečně něco děje!!!! Posunula sem se totiž do fáze "matching", což znamená, že si mě můžou rodiny začít vybírat. Doufam, že teď už to půjde rychle... I když po zkušenosti jedný au-pair to taky nemusí jít nijak.. holčina to nakonec vzdala a teď je v Anglii :) Ale na každý zemi se najde něco hezkýho i ošklivýho... jde jen o to z jaký strany se na to člověk podívá :)
A jak sem se sem dopracovala? To je taky dobrá story... prostě normální večer. Sedim. Blbě čumim. Vlastně nic nedělam. Sem v klidu. Je večer. Člověk myslí na spánek. Nebo taky na to, že se mu chce čůrat, ale je línej se zvednout.. A najednou - telefon! Tak jak nejvíc zpruzeně můžu, říkam "prosiiim!!!!!". A tam najednou "Hi, I´m ... from the au pair care ... may I speak with Jana?" a já?? totálně v šoku - "uuuuuhhhhhh, aaaahhhhh, hhhhh, yeees" :D A pak už to bylo v pohodě :) Z dětí, který sem uvedla, že sem hlídala, si vybrala Lilinku a Frantíka a ptala se mě, co sem s nima dělala. A pak jestli chci hlídat radši starší děti nebo spíš mladší. Tak sem jí jasně řekla, že chci starší děti!!!! Ke konci mi řekla "Jana, your english is realy good", no a mě to nedošlo, tak říkam "your too" :DDD
Byl to dobrej pokec... ale příště bych čekala, že mi dají vědět, třeba klidně pět minut dopředu, ale dají vědět, že mam čekat telefonát!!!!!! Protože tohle byla skoro moje smrt :D Chvíli sem si říkala, kdo si ze mě dělá prdel, ale ta její angličtina.... jééé... prostě "american accent" jak má bejt :) Tak sem si hodila horkou bramboru do huby a zhostila sem se toho potom velmi pěkně :)

au-pair promuje

8. září 2010 v 17:06 Začátky
Dneska sem měla velký den - a to proto, že jsem měla promoci :) promoci na UK! Sem na sebe hrdá jak Hrdý Budžes ;) :D Byla to opravdu velká švanda.. ráno sme vyjížděli někdy kolem půl 7, abych v 8:05 v Praze zjistila, že to opravdu nestihnu... takže sem si vzala bundu, prachy, kabelku a běžela v podpatkách po silnici na tramvaj, skákajíc pod auta - jakože fakt sorry, ale já potřebuju bejt rychlejší než vy!!! Já sem to nakonec stihla :) Dokonce mi vydržel i muj make-up a stokrát zlakovaný vlasy :))) Ale moji rodiče, sestřička a babi se opozdili o půl hodinky :D a přišli až na konec promoce... nj, stane se :) Na tramvaj se mnou nešli, protože já tam měla bejt v 8:30 a oni až v 9:00 - takže času dost... jenže to by nepražák musel počítat s tim, že silnice najednou končí a nikam nepokračuje !!!!!! Takže i přes prvotní nechuť, že MY teda metrem nepojedem, sme jim nakonec stejně jeli, teda oni :) Zvládla sem to i bez nich a kdybych nevěděla, že tam nejsou, tak si toho přes tolik lidí ani nevšimnu :) Ke konci přišli, takže padly slzy, fotky a kytičky :)) Šťastně jsme se shledali, teď se tomu jenom smějem a aspoň máme co vyprávět :)

A co je jinak novýho ohledně au-pair? Jak už sem psala - americká agentura stále kontroluje a pomalu (ale jistě) ubývá věcí (nebo dokumentů), které ještě musí shlídnout svým ostřížím zrakem... ale jako mohli by si chvátnout. Co je na tom tak těžkýho mrknout na vyplněnej papír od rodiče, jehož děcko sem hlídala??? No nevim.. a asi nikdy nepochopim... holt nejsou placený za práci, ale od hodiny - což by tak odpovídalo. Prostě se nenadřou :P Ale děvčátka a chlapci - bez práce nejsou koláče!!!!!!

AuPair Care

4. září 2010 v 10:39 Začátky
Vííííítejte v americké agentuře aupair care!!!! jupíjájej :-) Takže teď už mam svuj profil a myslela sem si, že už se mi můžou rodiny začít ozývat. Ale ne-ne-ne. Jelikož sem pozornej čtenář jejich anglických výlevů, tak sem zjistila, že oni to zase kontrolujou. PROČ, proboha??!! Takže sem ve fázi "review by aupair care" no a až budu ve fázi "matching" to už bude něco jinýho :)
Těšánkuju se, těšánkuju :-)
A proč aupair care? AuPair Care je americká agentura, kterou v ČR zastupuje právě Student Agency. SA zastupuje asi ještě agenturu - Cultural care  au pair, ale tim si nejsem zase až tolik jistá. Mě je to celkem jedno :-D