Tvrdá realita

15. října 2010 v 14:43 |  Před odjezdem
Byla jsem si v SA vyzvednout podklady k vízu. A hned přitom jsem se zeptala, jak je to s kuframa. Takže, Janičko... můžeš mít klidně dva kufry, ale zaplatíš si to! Prostě letenka Praha-NY máme placenej 1 kufr max 23 kg, druhej kufr můžem mít - ale zaplatíme za něj 55 dolarů. Ok, to není tak strašný. Ale NY-Texas budu platit ten jeden kufr - 50 dolarů, a platila bych teda i ten druhej 50 dolarů. Což by bylo 155 dolarů, což je v přepočtu cca 3 000 kč. Z toho mi plyne, že si koupim jeden menší kufr a zabalim si skromně  Nechce se mi dávat za to tolik, prostě se budu snažit to narvat do jednoho. Tento jeden kufřík má předepsané rozměry a ty mají dávat dohromady max. 158 cm. Když si to tak vezmu, tak to je jeden takovej kufříček
To si asi nezabalim 3 zimní bundy, to si asi nezabalim 12 párů bot, to si nezabalim všechny svoje kabelky, to si rozhodně nezabalim ani pětinu svýho oblečení. To si zabalim jedno tričko, jedny džíny (boty budu mít na sobě) a dárky rodině.

Tak jo, konec řvaní  Prostě se nedá nic dělat. Kdyžtak mi to mamča bude posílat poštou, přece jenom to zase není až tak strašný (ty ceny toho poštovnýho).

A to sem zrovna včera viděla takovej krásnej kufr. Byl nejenom hezkej, ale byl i z hezkýho materiálu () a byl OBROVSKÉÉÉÉJ. Škoda, že stál 10 000 kč  Všichni asi víme o jakou značku šlo.... Nejenom, že bych si ho nekoupila kvůli ceně (nemam na to, ale i kdybych vyhrála tak si koupim něco jinýho než kufr) ale taky proto, že bych se nevešla do rozměru, je to pech  Mam takovej pocit, že klidně můžu cestovat s igelitkou.

Se Shelley taky vybíráme barvu mýho pokoje. Nebo spíš já si vybíram sama. Shelley mi zaslala vzorníky barev... nebo spíš odkaz na stránku, kde si můžu vybrat, jakou barvičku budu mít na zdi po celý rok :) Teď si nějak nemůžu vybrat... líbila by se mi růžová - jako mam teď růžovej pokojíček. Ale růžová je hezká ve spojení s bílým a oni mi kupujou novej nábytek, takže těžko říct, jakou koupí barvu a nemůžu jim říct - "heleďte se, buďte tak laskavý a kupte mi bílej nábytek, jo?"  Pak by se mi taky líbila třeba šedá, ale ve spojení s růžovou - ale když tam bude třeba hnědá postel? To si nějak nedovedu představit :D Stejně tak by se mi líbila fialová ve spojení se žlutou... ale pořád tam vidim ten nábytkovej problém :D Třeba by se mi líbila i tyrkysová, ale aby to pak nebylo studený... kdyby mi to tam prostě něčim vymalovali .. néé, oni musí bejt tak hodný a já mam teď problém, jakou barvou si necham vymalovat ... Ale vy víte jak to myslim

No a zejtra jdu koupit nějaký ty dárečky a jeden mini kufříček
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama