Texaský řidičák

11. listopadu 2010 v 17:18 |  Před odjezdem
Sotva jsem si vyřídila mezinárodní řidičák, tak mi Shelley psala, že v Texasu se dělá řidičák ONLINE a jestli mam čas, tak si ho můžu udělat ještě v ČR. Po příjezdu budu údajně ten první tejden děti hlídat pouze 2 dny (díky dnu Díkůvzdání), takže bych tam na to čas měla, ale to bych nebyla já - šrotna první třídy, abych si to neudělala ještě doma  Přece jenom co má nemocnej člověk dělat, že jo.
Takže jsem se zaregistrovala a zaplatila 80 dolarů. Na internetu, na stránkách Texaského řidičského oprávnění, mám svůj účet, na který se přihlašuju, když mam chuť "jít" na kurz řidičáku
Celkem to obsahuje 9 lekcí. Každá lekce zahrnuje alespoň 3 podlekce a na konci každý lekce je test. Než se člověk dostane k testu na konci lekce, tak si musí vyslechnout všechny lekce které mu předcházejí. Je to ve formě videí a nedá se to posunout. Teda dá, ale pokud to posunete (jako já), tak vám na konci napíšou, že vzhledem k tomu, že jsem si to neposlechla celý, že nemůžu dělat test.... takže posloucham. Občas jsou to pěkný kraviny. Např. ve čtvrté lekci se podrobně věnovali BLIKÁNÍ. Bylo to video na 22 minut!!! A bylo to asi o tomto: blikejte, když měníte směr. 22 minut pořád jedno a to samý. V testu musíte mít min 70%. Já jsem zatím udělala úspěšně 5 lekci. Takže to celkem jde  Zatim se mi nestalo (musim zaklepat), že bych test neudělala. Na konci mě čeká jeden velkej souhrnej test (na ten mam 3 pokusy) a na základě toho mi bude (nebo nebude) udělen Texaský řidičák. Tento řidičák dostanu na místě, až budu mít i social security number (nebo něco takovýho).
Bavila jsem se s nějakým úředníkem a ten mi sdělil, že nebudu dělat žádný jízdy, že u nich se kurzy dělají online. Já sem se na to speciálně ptala. Tak mě je to jedno, já řídit umim a v Americe to není vůbec až tak odlišný. Ale co lidi, který dělaj řidičák vůbec poprvý???? Už možná začínam chápat 22-minutový video o blikání!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama