Muj první měsíc

16. prosince 2010 v 1:21 |  Můj život v Texasu (1)
Přežila jsem měsíc v USA. Neuvěřitelně to uteklo. Byl to opravdu těžký měsíc vyplněný slzami, slzami a zase slzami :-) Přesto věřím, že bych zvládla i další měsíce. Takže je škoda, že pojedu domů.

Poznala jsem spoustu nových lidí a navázala spoustu nových přátelství. Jsem za to šťastná!

Moje angličtina je na mnohem lepší úrovni... dřív kdybych měla telefonovat někam v angličtině, tak si to alespoň v duchu (když ne na papír) předem připravim. Dneska zvednu telefon a volam. Nevim kde co v krámu je? No tak se zeptam. Prostě spadnout po hlavě do anglicky mluvího prostředí má něco do sebe. Taky je fajn, že tu není nikdo z Čech... teda asi možná je (ale ne aupair) a zatim sem nikoho nepoznala. Prostě tim chci říct, že to člověka nutí mluvit :-)

Americké jídlo mi většinou nechutná. Nemyslim tim, že mi nechutná kuřecí maso jak ho opečou na pánvi. Ale jakmile je nějaký typicky americký jídlo, tak si můžete bejt jistý že to je humus prvního kalíbru. Ale rozhodně to není důvod proč nejezdit do USA. Prostě si nedejte sladký brambory. Doteď sem nezapoměla na ten pocit, jak mi bylo blbě, když jsem se je snažila spolknout.... ale jsou lidi co jim chutnají, takže sem asi jenom vybíravá :-)

Američani jsou tlustý jako bečky. Opravdu. I u nás sou tlustý lidi, ale tady je jich teda mnohem víc a jsou až neuvěřitelně tlustý.

Ještě mam nějaké naděje.
  • Ta první naděje je pořád, že se ozve paní z kostela.
  • Druhá naděje je, že se mi ozve pán z Virginie. Našla jsem ho na internetu, je u aupair care agentury, má dvě 12ti leté dcery - dvojčata. Pracuje jako hasič, ale pochopila sem, že je spíš jako nějakej nadřízenej, protože hodně cestuje a potřebuje někoho kdo bude cestovat s nim a pomáhat mu s dcerama. Údajně je to taky voják. Po telefonu byl hrozně moc milej, líbilo se mi co říkal a co požaduje. Je to černoch... to je asi tak jediná věc, co mě jako blondýnu trochu znervózňuje. Nevim totiž v jaký bydlí čtvrti a jestli nemají černoši nějaký extra zvyky... Každopádně je mi to jedno, protože se mi zdál opravdu hodně ale hodně sympatický. Taky mi řekl, že je v kontaktu s dalšími asi čtyřmi aupair, takže... zítra mi dá vědět. Kéž by to vyšlo! Zázraku staň se!
  • Pokud mi jedna z aupair zařídí bydlení u "ní" doma, tak bych si teoreticky mohla prodloužit re-match. Pokud nebude protestovat moje trhlá koordinátorka, která by mě dle emailu poslala domů už zejtra v 8 ráno (tu hodinu jsem si nevymyslela, to mi opravdu napsala!).
A kdyby se někdo rozhodoval jestli jet jako aupair? Určitě jeďte!!! Protože zkusíte něco o čem se Vám ani nezdálo. Představy jsou naprosto jiný od reality. Někdo zjistí, že pro něho práce aupair není (starat se o děti) a někomu se stejská a jede domů. Tak to prostě je. No a pro někoho není rodina. Ha! To byl asi pokus o vtip.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama