Pro budoucí au pair

10. prosince 2010 v 0:54 |  Můj život v Texasu (1)
Jelikož mám teď chvíli čas (za chvíli mam večeři a pak jdu nakupovat), tak jsem se rozhodla rozdávat rady :)

Milé budoucí au pair:
(píšu to ze svého pohledu, možná bude mít někdo jiný názor)

1. Pořádně si rozmyslete, jestli opravdu chcete být au pair :-)
2. Začněte nejdříve v evropské zemi (např. Anglie) a pak pokračujte do USA.
3. Dejte si záležet při výběru agentury!!!! Přečtěte si recenze na internetu od ostatních au pair, běžte přímo do agentury a ptejte se... ptejte se hlavně na to - co když budou problémy (protože když nebudou, tak agenturu vlastně ani nepotřebujete)
4. Když najdete agenturu, která si myslíte, že je ta pravá, tak velice pečlivě vybírejte rodinu... zadejte si požadavky, které chcete a klidně si na rodinu počkejte třeba půl - třičtvrtě roku!
Chcete se starat o jedno dítě? Trvejte na tom. Nejste zvyklý žít se psem/kočkou v domácnosti? Nebydlete ani v zahraničí. Vadí vám bordel? Zeptejte se na úklid rodiny. Chcete mít k dispozici auto? Pořádně se ujistěte.  .... atd.

Já jsem vyjela do USA se Student Agency, která spolupracuje s agenturou Au Pair Care. Student Agency je agentura v pohodě, teď když mam problémy se mi opravdu snaží pomoct i z České Republiky. Ovšem agentura Au Pair Care mě hodně zklamala. Znám spoustu holek/kluků, které s jejich prací byly spokojené a vydrželi v USA rok či dva (asi neměli problém, nevím). Ale se mnou se teď vůbec nikdo nebaví... agentura mlčí, jako kdyby neexistovala. Což je trošku problém v mé situaci, že.

Když napíšu email, zdali nejsou nějaké novinky a jestli se neobjevila nějaká rodina, tak to není nic hroznýho na co by moje koordinátorka nemohla odpovědět.
Pokud jí ovšem napíšu/zavolam a necham vzkaz, že jsem si našla rodinu, že jen potřebujou říct, co dělat, aby se zaregistrovali do aupair care, tak už mi celkem vadí, že se neozve. Ani koordinátorka, ani regionální manažer ani ředitelství v Kalifornii... načež to rodina vzdá a zavolá mi, že na takové jednání nemá čas :-(

Nevim jaký drby o mě kolujou v USA, ale musí to bejt něco neuvěřitelnýho :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama