První den u Coreldy

4. prosince 2010 v 5:55 |  Můj život v Texasu (1)
Je to tady fajn... tyhle lidi jsou úplně jiný a hodně se blíží mojí český rodině :-) Fajn lidi.
Chlapec se chvíli styděl, ale pak chtěl, abych si s nim šla malovat... tyjo, to je neuvěřitelnej obrat oproti tomu na co sem byla zvyklá! Takže jsme vyrobili vánoční stromeček se spoustou ozdob a ještě jsme na něj lepidlem přilepovali opravdový takový mini-ozdůbky. Myslim, že se to povedlo. Všichni byli spokojený. Dítě i au-pair. Něco takovýho jsem si představovala.

Večer jsme byli na vánoční večeři v kostele, jak už jsem psala. Nevěřím v boha, prostě jsem se tam jen byla podívat. A když tam šla Corelda, u které teď bydlim, tak mi přišlo fajn tam jít s ní. Člověk má zkusit všechno. Lidé tam byli ohromně přátelští. Jídlo jsem dostala zdarma. Bylo to formou švédských stolů a když došlo na zákusky, tak došlo na českou povahu a na talíři jsem pak měla kupu asi 6ti různých druhů american pie. Mňam!
Vůbec to nechápu. Cizí člověk se přijde zadarmo najíst do kostela. Tohle by v Čechách asi nefungovalo :D
Byla to taková vánoční "akce", takže se tam modlení nekonalo. Bylo to fajn. Prostě to bylo jen v kostele. Předpokládam, že už mě tam ale neuvidí :-)
Seznámila jsem se spoustou mladých lidí, takže jsem měla hezký večer. Vlastně jeden z nejlepších večerů tady.

Povídala jsem si jak s mladýma lidma, tak se staršíma. Lidi vůbec v celý Americe jsou hodně přátelští a usměvaví a ... zvědaví :-) Všichni mi chválili angličtinu. Sem se chvílema musela červenat... Jak dlouho jsi tady? 3 týdny.. Wow, your english is really good... Well, thanks.
Řekla bych, že ti myslí spíš muj american accent než gramatický obraty :-D Ale zase co musim říct, že Američan většinou používá přítomnej, minulej a budoucí čas prostej. Žádný ty kraviny, jako ... předpřítomný minulý, apod. Víte, v tomhle já nejsem dobrá :)

Taky mi přijde, že v poslední době, když nad něčim přemejšlim a hlavou se mi honí různý věci, tak jsou v angličtině.... :-)

Ještě nechci domů, ještě ne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama