Co tu tak dělam

5. ledna 2011 v 3:21 |  Můj život v Tennessee (2)
V neděli jsem vyzvedávala Chrissy z letiště. Tak ještě 14 dní a holka nám odletí pryč. Navigace mě dovedla na letiště, ale už mě nebyla schopná vyplyvnout u nějakých příletů. V Čechách máme ceduli "ARRIVALS" a "DEPARTURES" !!! Až někdy pojedete na letiště, tak si toho všimněte. Tady to nebylo... tady bylo "fast pick-up" a "pick-up in 30 minutes". Tak jsem si vybrala těch 30 minut, ale to byla Delta Airlines.. fast pick-up byla taky Delta.. ale já jsem potřebovala American airlines... nadávala sem u toho jak dlaždič - americkej dlaždič :D Udělala jsem si tam několik koleček s tim, že sem to musela určitě přehlídnout. Nakonec jsem se zeptala a byla jsem poslána do... no znáte to. Pojedete doprava, pak doleva, pak přes most, pak pod mostem, atd... dostala jsem se k "baggage claim", kam přicházela Chrissy, takže jsem to zvládla. Teď už vim kam, kdyby chtěl někdo přijet :)
V pondělí jsem se byla podívat ve škole. Byli tam na mě moc milý... jakmile zjistí, že nejsem od nich, tak se každej vyptává jak dlouho tu jsem, co tu dělam a kolik mam dětí na starosti. Jak už jsem psala vybrala jsem si gramatiku a mluvení. Celková cena? 900 dolarů!!!!!!!!!!!!!! OMDLELA JSEM.
Teď ještě nevim jestli to nedam pouze na tu gramatiku... protože nemam peníze... dlouhá historie. Samozřejmě to začalo už v Texasu, kdy jsem 3 týdny nebyla placená, tzn. že jsem přišla o 600 dolarů. Ty by se mi teď náramně hodily. Ale pozdě bycha honit. No ale dnes jsem si koupila barvu na vlasy... nic zvláštního. Tak jsem si nabarvila vlasy a co z toho pak vylezlo!!! Hrůza!!! Žluto-bílá hrůza!!! Nejdřív sem si říkala, že to bude dobrý. Ale chodila jsem k zrcadlu každých 30 sekund a nějak se to nelepšilo. Takže jsem jela ke kadeřnici... stálo mě to hooodně moc. Sbohem moje týdenní vejplato (skoro). Takže jsem psala mamince... a říkala jsem jí, že máme dvě možnosti. Buď mi pošle peníze nebo zrušim speaking. No já mít dítě jako já, tak ho okamžitě vydědim. Mámo, naval prachy... :D Ale pak jsem jí napsala, že možná bude lepší, když ten speaking přece jenom zrušim, protože si musim koupit ještě knížky (200 dolarů) a řidičák (dalších x dolarů). Takže jsem opět v mínusu. Přitom jsem si za poslední dobu skoro nic nekoupila!!! Ledaže by mi maminka poslala obrovský obnos peněz :D Ale to néé, to nemůžu chtít. To bych se cítila jako ten nejhorší člověk. Víte já když sem odjížděla, tak sem se jí ptala, co budou dělat s tolika penězma co ušetří :D :D No zatim to vypadá, že mi taky platí měsíc co měsíc "výplatu" :(

Tímto žádam potenciálního dárce, že mi může zaslat jakýkoli obnos peněz na muj účet. Číslo účtu zašlu s radostí. Bude mi stačit 500 dolarů (kdyžtak si to mezi sebou můžete rozdělit). Předem děkuji

Ponaučení:
Ušetřit, né vždy znamená ušetřit!
Když se snažíte šetřit, sere se všechno co může, abyste ušetřit prostě nemohli.

Taky jsem byla v knihovně. Slavnostně mi předali kartičku. S každou novou kartičkou se cítim američtěji a američtěji :) Dneska jsem si byla pro knížky.. odnesla jsem si jich celkem 5. Jedna zábavnější než druhá... gramatika, gramatika, gramatika, gramatika a nakonec gramatika! Já se totiž musim dostat do nějaký třídy, kde budu "nejhorší", aby mě to donutilo něco dělat. Když tam budu sedět s někym, kdo neumí ani přítomnej čas natož minulej, tak to by mi nebylo k ničemu. Tyto časy ovládam. Anoooo, musim se pochválit :) Ale víte co sem zjistila!!! Nejsem to jenom časy ta gramatika! Otevřela jsem knihu a tam byly samý podstatný jména abstraktní a konkrétní a obecná a vlastní a látková a pomnožná a hromadná a kdesi cosi. A já jsem si říkala ahááááá. Tak to nevim ani česky :D Ale nějak sem se do toho zapekla a už to vim. Podstatná jména už ovládam :D Zejtra mě čeká kapitola s nadpisem "zájmena", to jsem zvědavá čim mě to překvapí :)

Jeden den jsme taky byly s Chrissy na večeři. Ona nám onemocněla, takže si dala polívku a já jsem si dala rejži a kuřecí maso zabalený v tortilách. Uuuu, mňáám :) Nějak si na to mexický jídlo začínam zvykat :) Ale nemyslete si, hned bych ho vyměnila za knedlíček a svíčkovou, jooooo. Obyčejnou topinku :) Cukroví!!! Doufam, že dojde bez plísně. Ale já ho kdyžtak opláchnu pod vodou z nejhoršího a zbytek snim :D No to jsme se dostaly jinam než jsem chtěla.. s Chrissy jsem mluvila o dovolený na Floridě (ta mě čeká v létě s rodinou), o tom jaký to bylo, když jim řekla, že tu nechce být a taky o tom, jak se zachovala její koordinátorka. Moje koordinátorka mi ani nebyla schopná říct, že Vánoce nejsou dobrej čas na rematch natož aby mi nějak pomohla!!! Když jsem řekla rodině, že tam nechci bejt, tak se mnou od tý doby nikdo nepromluvil.
U Chrissy to bylo jiný... říkala, že Gil byl naprosto v pohodě a vzal to dobře. Dokonce se jí tu těch pár posledních týdnů snažil co nejvíc zpříjemnit. A koordinátorka? Koordinátorka si prý přinesla "papír s poznámkama" a jala se vyzpovídat Chrissy jakouže to rodinu by si představovala. Tak Chrissy jí řekla, že chce být víc zaneprázdněná a vyjmenovala jí myslim 7 velkých amerických známých měst, u kterých chce bydlet. Nakonec jí to vyšlo u toho San Francisca. To je práce koordinátorky jak má být!!!
Kelcie mi taky volala a ptala se, jestli se cítim fajn.. jestli něco nepotřebuju.. tak jsem jí řekla, že je všechno v pořádku, že se cítim dobře. A ona mi řekla, že pokud se něco změní, ať jí dam vědět. Je hrozně moc milá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 5. ledna 2011 v 13:05

Jako všude je to o tom, na jaký lidi narazíš. Holt srážka s blbcem je vždycky nejhorší. Jsem ráda, že se ti konečně taky daří a začínáš si žít ten svůj "amrický sen" :-)

2 Lenka Lenka | 6. ledna 2011 v 17:06

skoro 200 dolarů za kadeřnici?? tak to se nedivím, že si v mínusu :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama