Únor 2011

104 dní sodomy

28. února 2011 v 1:23 Můj život v Tennessee (4)
104 dní zní mnohem líp než 3 měsíce :) Ale za chvíli už to budou měsíce čtyři.
Začnu asi tak, že je mi docela špatně, protože jsem byla na narozeninové oslavě a nějak se to tam přehnalo. Kromě alkoholu, co je většinou k dostání i v ČR jsme pili nějaké želatinové alkoholové cosi... ale byla to sranda :) V pátek jsme byli tradičně v baru, ještě předtim na party u jednoho kamaráda. Víkendy mě moc baví.
Než na to zapomenu, tak bych zmínila, že mě hrozně vytáčí, když mi lidi říkají, že jsem z Československa!!! A hlavně, když se někdo zeptá odkud jsem, tak okamžitě hned potom následuje otázka "a jak tam mluvíte"? No, těžko říct, co myslíte.. jsem z ČESKÝ republiky a překvapivě mluvíme ČESKY.
Taky jsem tu zapoměla zmínit, že mi blokli českou kreditní kartu z důvodu možného zneužití. Haha. teď mi chybí maminky příspěvky na mé nákupy :D
V tejdnu sem si udělala radost a koupila jsem si dvě tílka a jeden svetřík za poměrně slušný ceny.
V sobotu ráno jsem se probudila do stejskací nálady. Vlastně to bylo poprvý, co se mi opravdu stejskalo. Takže než ležet a mít náladu na bodu mrazu, tak jsem se zvedla a jely jsme se Sandy nakupovat. Teď už se mi nestejská :) Holt to jednou přijít muselo a nejspíš to nebylo naposled.

Ve čtvrtek přišlo tornádo. Teda nepřišlo, ale očekávali jsme ho. Byli jsme s rodinkou na večeři v mexické restauraci, mňááám. Byla bouřka jako blázen, pršelo, hromy, blesky... a najednou sirény. Hall mi říkal "tornádo" a já na něj "to víš že jo, to ti tak budu věřit" a host-otec "tornádo" a já na něj "já vám to nevěřim, takže si říkejte co chcete". No ale opravdu. Musela jsem vzít Halla a odvézt ho odtamtud domů, host-otec zaplatil a vydal se za náma. Byli jsme tam dvěma auty, protože host-otec jel rovnou z práce a my jsme jeli s Hallem spolu mým autem. Doma nám pak vypadla elektřina, volali hasiči a město Collierville (asi radnice nevim jak jinak to nazvat), že je vysoká šance tornáda, takže až si vlezeme někam do úkrytu. Ale my jsme to brali s rezervou. Já jsem byla hrozně unavená, takže za zvuků sirén (hodně hlasitých sirén) jsem usínala, měla jsem to jako ukolébavku.
Odpoledne když jsem jela ze školy, tak jsem poslouchala rádio (jako obvykle) a najednou to v něm zašumělo a řekli mi, že přijde tornádo. Tak jsem si řekla, že by to bylo "fajn" sedět v autě a poprvý zažít tornádo, sama, nezkušená američanka (nebo spíš češka).
Škola nám pomalu, ale jistě končí, ještě máme asi 14 dní, takže si musim co nejdřív zaplatit další semestr.

S Hallem teď jezdim každej tejden na alergologii, kde mu vždycky dají injekci a pak tam musíme čekat 30 minut jestli je všechno v pohodě. Hall taky vyhrál školní science fair. Mimoškolní už ne, ale stejně je šikulka. Dokonce mi říkal, že bude chodit do nějaké školy pro chytré. Řekl mi, že jediný rozdíl mezi normální školou a touhle je, že se prostě nebudou zdržovat pomalejšíma a méně bystřejšíma dětma. Ale jo, proč ne.

Host-otec mi říkal, že se začnou od příštího týdne dívat spolu s realitním makléřem po domech. Těšim se na další stěhování.

Poslední dny tu máme poměrně horko a dusno jako blázen. Špatně se mi dejchá. Host-otec mi řekl, že v létě z toho zešílim a že ze začátku (pokud mi tohle dusno vadí) prej budu muset jít do nemocnice a oni mi tam dají něco na zlepšení dýchání nebo co. Myslim, že to zvládnu i bez doktorů :)

V úterý jsme taky byly s Carol, protože měla narozeniny, tak aby nebyla sama. Snědly jsme výborný dort. Koupila jsem ho v Baskin Robins. Je to prostě dort, ale místo šlehačky je ozdobenej a potaženej zmrzlinou... výborný!! Jejich zmrzliny jsou totiž bombastický. Carol příští týden odjede domů a mě se po ní bude moc stýskat. Je to úžasná holka. Ale myslim, že v květnu přijede zpátky a zůstane tu už napořád :)

Proč vždycky zapomenu, co jsem dělala celý týden a pak nevim o čem psát? Přitom mam vždycky nabitý dny a pořád něco dělam a teď si nemůžu vzpomenout co dělam :D

Pracovní den :D

22. února 2011 v 0:25 Můj život v Tennessee (4)
Hned na začátku bych napsala, že já to mam tak trochu jiný
Dnes vám popíšu den, kdy jsem měla Halla na starosti téměř celý den.

6.30 budíček ... ehm ... budík nařízenej na 7:40, ale za tu dobu, co jsem v USA tak se pokaždý vzbudim bez budíku a navíc pokaždý o dost dřív. Dneska se mi to moc nepozdávalo a taky sem čuměla jako puk celý dopoledne.
Pak následovala snídaně (cheerios, mňam) a v 8.15 odjezd na plavání.. pak jsem jela do banky a pak domů, kde jsem se koukla na lekci 11, co že se to všechno musim naučit na úterní test.
V 9.45 šup do auta a vyzvednout Halla z plavání.
Návrat cca v 10.20 a následovala lehká svačinka. Já jsem si dala banán a Hall měl nějakou müsli tyčinku.
Hall je po plavání většinou unavenej, takže si lehnul na zem (většinou leží na zemi místo na gauči) a koukal na televizi. Já jsem seděla v kuchyni a šrotila se :)
Kolem 12tý jsme si dali oběd. Hall si dal peanutbutter-honey sandwich a pomeranč... nebudu se k tomu vyjadřovat :D Jemu to chutná, takže co já mu tady budu nutit svuj názor, že to není nic moc. Já jsem si udělala špagetky, mňami mňam :)
Po obědě šel ven hrát basket... já jsem mu řekla, že přijdu, jen co dojim svoji porci. Jsem si toho udělala nějak moc, ale bylo to tak dobrýýý, tak jsem si to chtěla sníst :)
Ještě než jsem dojedla, tak mi přišel říct, že je venku Daniel a že teda bude hrát s nim, a že já můžu zůstat klidně doma... v překladu: radši nevylejzej a neztrapňuj mě :D
Takže po tom, co jsem dojedla, jsem hodila nádobí do myčky a myčku jsem zapla... pak jsem si vyprala a usušila dvě várky prádla. Skypovala se ségrou a mamčou. Napsala si na facebooku snad se všema. Stihla jsem si zahrát několik her slovního fotbalu :D Naučit se na zítřejší test.
Zavolat si několikrát s Nil, se Sandy si napsat milion zpráv, poslechnout si X hlasových zpráv a přečíst si zprávy od tajných ctitelů :D
V pět jsem se šla zeptat, jestli náhodou nechce jít domů... tak jsem mu to pak povolila ještě do půl 6. Když přišel, tak si lehnul opět k televizi (jeho oblíbená činnost). Tak jsem mu musela připomenout, že si musí zahrát na kytaru a přečíst si kus knížky. Pak přijel jeho táta, takže to pro mě znamenalo P-A-D-L-A-.

PŘEŽILA JSEM SVUJ TĚŽCE PRACOVNÍ DEN  Čtěte: práce od cca 7:40 do cca 18.00, kde jsem opravdu pracovala čistého času asi 30 minut. 30 minut zahrnuje - odvoz plavání a zpět a sandwich k obědu
Protože sedět doma celý den není muj styl, tak jsem se po příjezdu host-otce zvedla a odjela jsem na véču k Nil, kde jsme kecaly snad ... až do teď :-)
PS: S příchodem teplého počasí je i v Tennessee zábava a moc si to tu užívam. Stačí najít dobrej bar, školu a přátele a je to tu ráj na zemi

Titulek článku je povinná položka

21. února 2011 v 2:21 Můj život v Tennessee (4)
Od středy se mi nepovedla žádná bota, takže sem neměla tu čest s dalšíma fízlama a hasičema. Naštěstí!
Škola je pořád parádní. Akorát stále přemýšlím nad tím, co si dám na příští semestr... gramatika je fajn, ta mě dost baví, ale ještě bych chtěla něco k tomu. A navíc už zase nemam skoro žádný peníze.. nevim kam to mizí. Já totiž pořád někde lítam a to je 10 dolarů tam a 20 sem a 4 tam a 30 sem... takže se to pak hezky nasčítá a při pohledu na muj účet se mi pak hrnou slzy do očí

V pátek jsme se vydaly do baru. Paráda parádička. Ten bar je nejlepší podnik v Memphisu, to vám říkam!!! Černoši žádný a to je prostě paráda :) Navíc je to menší podnik, takže bych řekla, že už tam tak nějak všechny znam. Vyhazovače u vchodu (nemusim ukazovat ID), barmany i barmanky (nemusim ukazovat ID), dj (můžu si nechat zahrát co chci), lidi vevnitř (takže vždycky zábava) :-) No prostě se mi tam líbí :)
Taky mam v telefonu spoustu telefonních čísel + jména a občas si říkam, že absolutně nevim, kdo to je .. u někoho jo, ale u někoho ne.. takže rozdávam telefonní čísla na potkání, no paráda. A pak mam zahlcenou hlasovou schránku a nebaví mě to poslouchat. Na to si nemůžu zvyknout, tady je voice mail tak populární a mě to tak vytáčí :D No nevadí.. včera jsem si hrozně hezky popovídala s jednim policajtem. Jinak jsem tam taky narazila na američana, kterej umí česky. Hodně dobře česky, včetně přízvuku. Mluvil na mě česky (američan) a já mu odpovídala anglicky (češka). Já prostě nejsem zvyklá tady mluvit česky.. nikdo tu česky nemluví a pak na mě Kenan spustí česky a já se nemůžu česky vymáčknout :D Přitom jako s mamčou a spol. mluvim normálně. Jen tohle mě fakt zarazilo. Pak sem si přišla, jak kdybych lhala, že umim česky :D

Já mam vždycky tolik věcí, co chci napsat a pak na to v průběhu psaní vždycky zapomenu. Pokaždý. Takže se pokusim si něco vybavit.
1. Děti co jdou z bazénu si nechávají mokrý plavky, přehodí přes sebe ručník a takhle jdou do auta. Parkoviště je cca 5 minut od bazénu. Chodí takhle v dešti, sněhu.. ve všem. Tohle by česká matka nikdy nedovolila :) PS: bez bot!!! bez čepice!! whatever
2. Všichni se tu usmívají a pořád zdraví. Jedu naší ulicí a vždycky si můžu skoro ukroutit ruku jak mávam na všechny strany a od úsměvů mě pokaždý bolí celá huba :D
3. Ve škole mi začal Douglas zpívat písničku "Jana barbie girl" .. lidi na ulici na mě pořád pískaj (to naprosto nesnášim, nejsem žádná kráva ani jiná zvěř), troubí, oslovujou mě "barbie doll" a nebo "supermodel"... je to hezký, ale já si tak nepřijdu. Takže klopim oči, moc mluvim... Justin mi jednou řekl, ať sklapnu a prostě jen poděkuju
4. Pokaždý když mi nechá Kelcie (moje koordinátorka) hlasovou zprávu, tak mě to pokaždý potěší. Od ní ano, protože ona má strašně hezkej hlas. Ten vám prostě vždycky musí zvednout náladu :)
5. Sem už tady jako doma :) Řídim už bez navigace. To už teda delší dobu, ale zapoměla sem se o tom zmínit :) Když někdo mluví o nějaký ulici, tak vim o jakou se jedná :D
6. Nakonec jsem se podívala na country tancování v Hallovo škole. Byla to poměrně nuda. Hall tomu tancování moc nedal, spíš se tam tak poflakoval. Ale aspoň můžu říct, že jsem tam byla a hlavně, že se mě zeptali, jestli chci jet s nima :)
7. Moje kamarádka Corelda z Texasu se budu v létě, myslim že v červnu, vdávat :) Našla si tu přítele a vzali to celkem hopem. Přítel je v armádě, takže si na něj ještě musí počkat :) Moc jí to přeju.
8. Občas mam problém rozumět černochům, mají nějakou jinou angličtinu nebo co :D

No a to je všechno na co sem si vzpoměla :D Ale rozhodně to není všechno co sem chtěla napsat.

Zejtra nejdu do školy, Hall má prázdniny. Zase budem opakovat na test a zase tam nebudu. A  zase ta látka jde celkem mimo mě :D Takže budu muset studovat sama! Super úža bájo :P V pondělí večer budu unuděná k smrti. K smrti. Opravdu si nedovedu představit letní prázdniny. Tři měsíce budu denno-denně sedět zavřená v baráku s dítětem, co nechce nic dělat a nebo dělá jen to, co řekne otec.

OMG. Teď běží v televizi reklama na sýr Veselá kráva :D
Jináč sleduju American Idol. Ne teda pravidelně, protože ne vždy to stihnu - ne vždy jsem doma, ale snažim se. Některý týpci tam byli dost divný, až mi přijde jestli spíš těm lidem nezaplatili, aby se tam šli ztrapnit, protože rozumný člověk nemůže udělat to, co dělali někteří z nich. Ale jsem v Americe, tady je možný všechno, takže těžko říct.

Hrozně hrozně hrozně moc mě těší, že mi lidi říkají, že mam výbornej přízvuk

Za blbost se platí!!!

16. února 2011 v 23:34 Můj život v Tennessee (4)
to si pamatujte

Dnes jsem byla po škole připravená složit svuj řidičák, ale ještě před tim jsem potřebovala zajet na benzínku a natankovat. Osudná to chyba!
Zastavila jsem, vypla motor, vzala si kreditku, otevřela nádrž, zabouchla dveře... když jsem si pak chtěla vrátit kreditku do peněženky, tak to ... nešlo :/ Peněženka byla na sedačce v autě a auto tak trochu zamčený a klíče vevnitř
Takže jsem si procvičila slovo začínající na F***
Pak jsem tam zkusila oběhnout pár chlapíků, jestli třeba neumí otevřít dveře od auta bez klíčů... bohužel. Aspoň mi pomohli zavolat službu, která se touto činností zabývá. Ani ne po pět minutách čekání přijel chlapík s tim, že mi jde pomoct. Vytáhl nějaký drátek, strčil to za gumičku u dveří, během pěti vteřin jsem měla auto odemčený. EHM. Opět jsem vyplázla prachy. Tentokrát 50 dolarů. Chtěla jsem si koupit nový šaty. Tak nic. Holt budu dělat parádu v těch starých. Ach jo :( Co tady ještě poseru a za co budu muset platit, to bych ráda věděla!!!!
Nehledě na to, že paní co mi pomáhala z nějakýho důvodu MUSELA zavolat i fízly a hasiče. Ona mi říkala, že je jde zavolat, ale byla to černoška (černochům tak nějak skoro nerozumim, ale sejde na tom občas...), tak jsem si řekla "hmm" a nevěnovala sem tomu pozornost, sem si prostě myslela, že jsem se přeslechla!!!
Takže když jsem tam tak stála v krátký sukni, BLONDÝNA (tak trošku hloupější ) a teď vám tam přijede hasičský auto a z něho vyskáče aspoň deset KRÁSNÝCH hasičů, tak potěž pánbůh. Trapnějš už sem se cítit nemohla  Kord když to nebyla žádná cool akce, kvůli který museli přijet... ale aspoň platí to, že hasiči přijedou opravdu ke všemu (jako první).
Já jsem se aspoň podívala, co nám Collierville nabízí a kluci si aspoň procvičili zeměpis :)
Mamča mi řekla - no vidíš to jak si užíváš :D Tojo, musim zkusit všechno!!!

Nic moc zajímavýho

16. února 2011 v 5:04 Můj život v Tennessee (4)
Začnu asi takto - je ÚTERÝ. Teprve!!!! Úterý večer. Od pondělí totiž neděláme nic jinýho než se s Nil odpočítáváme snad i vteřiny do soboty, kdy zase vyrazíme do super úža klubu. Odpočítávat nám pomáhá Carol, která se vydá s náma. Za měsíc odjíždí domů, tak si jí musíme trošku užít :) V pátek si dem koupit nové šatičky :) Jooo, to je něco pro mě.

Jinak jste si mohli všimnout, že jsem změnila rubriku na číslo 4. Ano. Zdá se mi to až neuvěřitelné, ale v USA začínam čtvrtý měsíc. Fakt to utíká jako blázen.
A díky tomu úža klubu se tu cítim jako doma :D

Mé "aupair" povinnosti jsou pořád stejné. Driving, driving, driving. Nestěžuju si.
Rodina celkově je pořád stejná... oni si dělají svoje věci, já si dělam svoje věci. Nevim kdy to bylo, ale pozvali mě, že jedou do zverimexu (jako obchod se zvířaty) a jestli nechci jet taky. HAHA. To mi přišlo trochu ubohý, ale nevadí. Řekla jsem jim, že mam svoje plány. Sama sobě jsem dodala, že nehodlam sedět na zadku a čekat na chvíli, kdy si oni rozmyslí, že mě chtějí někde sebou.
Kdyby tady nebyla Nil, tak se asi unudim. Nebo neunudim, ale muj party-život by nebyl vlastně žádnej.
Valentýn. Ve škole jsem dostala spoustu čokolád, pusinek i objetí :) Jsou zlatý všichni. Večer jsme si s holkama udělaly valentýnskou večeři. Carol nám pak vyprávěla o svém novém americkém příteli (jsou "spolu" asi 5 měsíců), a že je dost divný, že s ní nechce trávit Valentýn.. nakonec jí napsal, že je ve Starbucks s kamarádem... haha... takže jsme vzaly auto a jako správný stíhačky jsme objely všechny Starbucks v okolí, jestli tam je :D No kdyby to byl muj přítel, tak bych se nikdy takhle nesnížila, ale budiž. Sranda byla. Starbucksy v tu dobu samozřejmě zavřený, takže kdepak asi byl hmmmmmmmm.
Pak jsme šly do baru - kde teda taky bylo dost hezkýho materiálu :D Ale moc dlouho jsme tam nezůstali. Já, jakožto unavená matka v domácnosti, jsem musela jít spát :D

Z velkého testu z gramatiky jsem obdržela 90%, to je asi dvojka, nejsem si jistá. Měla jsem tam 5 chyb a vůbec se za to nestydim. Naopak si říkam, jak jsem chytrá. Gramatika je prostě pro mě noční můra a můžu říct, že za měsíc školy jsem se toho opravdu hodně naučila. Před tímto kurzem bych prošla tímto testem asi tak na 5% :D Lepšim se!!!

Jeden den jsem taky pekla perníčky z důvodu velké nudy. Nakonec jsem z nich vykrájela srdíčka a ozdobila valentýnsky. Už se snědli :)
Dneska u večeře mi bylo sděleno, že zítra pojedu do Oaklandu, kde na mě muj host-otec bude čekat a napíšu si test, abych dostala teneský (co to je za slovo proboha :D) řidičák. Docela dobrej vtip. Řízení mi jde, ale teorie je teorie, že :D Zejtra tedy odvezu Halla do školy, pak si vytisknu příručku a budu se jí snažit projít celou. Je to cca 350 stránek... čas mam asi tak 2, max 2.5 hodiny. No uvidíme...

Během dne jsem viděla dneska dvě autonehody... jednu nic moc, ale ta druhá byla velká. Fízlové + sanitky + helikoptéra. Bylo to na dálnici ... a vlastně jen jedno auto, který bylo totálně roztřískaný kvůli nárazu do betonové ohrady, která rozděluje pravý a levý jízdní pruhy. Naštěstí je v tomhle místě 6 pruhů... takže byla trošku zácpa, ale šlo to poměrně rychle, dva pruhy byli průjezdný.

A na konec ještě jeden postřeh... hasiči jsou fešáci

Whooohooooo

13. února 2011 v 19:34 Můj život v Tennessee (3)
Do dnešního rána jsem se probudila ve více než dobré náladě, včera jsem totiž byla v sedmém nebi :)
Valentýnská party se spolužákama víceméně nuda. Na těch jejich party si většinou jenom povídaj, hrajou se tam hry (v lepším případě dobrý hry), občas!! se pustí muzika. Žádnej alkohol, nic.. ale tak dobře. Holt se to bere, jako party "přiď-si-procvičit-angličtinu" a "trav-chvilky-se-svýma-spolužákama". Opět jsem poznala další, nové lidi ze školy. Přesto jsem tam nejvíc času trávila s Nil a Tonym. Zase na druhou stranu musim říct, že lidi ze školy jsou opravdu hodně přátelští, ať se jedná o cizince nebo američany. Navíc ten barák, ve kterým to probíhalo, no to ste neviděli!!!!! Já jsem si v první chvíli myslela, že jsme špatně, a že je to nějaká tělocvična... ten barák byl tak obrovskej!!!!
Po této party jsme se vydali na jinou party, na pořádnou party (teda v tu chvíli jsem se za to modlila). Naštěstí to vyšlo!!! Jely jsme do Mississippi, do města Tunica... je tam rezort nějakých kasin, když jsem tam přijela, tak jsem se cítila jak v Las Vegas :D No nic.. jelikož negambleřim, tak mě nějak nezajímali žádný hry, ani ty mašiny, ale na některých lidech fakt bylo vidět, že už tam sedí nějakou tu dobu :D My jsme do kasina jeli jen proto, že uvnitř kasina je klub. Nejdřív sem si vystála frontu, kdy vám kontrolujou ID a pak už jsem se o nic nemusela starat. Jen co jsem vešla, tak se našel někdo, kdo mi zaplatil vstup (vstup se platil cca po 200m co vám kontrolovali id :D) a o pití už jsem se nemusela starat vůbec. Prostě paráda... muzika suprová! Konečně!!!! Dokonce jsem si zatancovala i takovej ten skupinovej tanec, kdy všichni dělaj stejný kroky.. tancovala sem to poprvý a byla jsem nejlepší :D Ne to přehánim, ale jen tim chci říct, že to bylo fakt jednoduchý a užila jsem si to :) Kdybyste viděli ty kluky!!! OMG. Některý byli fakt krásný :) Jelikož to spadalo pod kasino, tak tam VIP hosté měli také VIP salonky... jeden týpek mě pozval do nějakýho salonku, na jejich soukromou party. OMG podruhý!!!! To jste neviděli. Pak jsem byla pozvaná asi ještě takhle ke třem skupinkám... užila jsem si to hrozně moc. Při vstupu jsem dostala na krk zelený korále (jakože jsem nezadaná), zadaní měli červený. Po asi pěti minutách jsem to servala z krku, protože to se nedalo :D
Musim to shrnout tak, že je to tady prostě bezva!!!!!

Ráno jsem se učila gramatiku. Zítra totiž píšeme velký test.

Odpoledne asi nějaký výlet, či nakupování. To je ještě předmětem přemejšlení :)

Sněžilo a sněžilo ... teď jsme nemocný

11. února 2011 v 17:33 Můj život v Tennessee (3)
Na středu nám hlásili spoustu sněhu... já jsem celou dobu doufala, že se jen spletli, a že si dělají srandu, protože dny před tim byly teplé a slunečné. Moje škola se ve středu pro jistotu uzavřela už ve 12h, Hallova škola v 13.30 ... nakonec sněžit opravdu začalo. Nejdřív to bylo jenom takový nic a pak začalo sněžit poměrně hustě. Když jsem vyzvedla Halla ze školy a jela jsem domů, tak už bylo napadáno alespoň 10cm a na letních sjetých gumách to byla sranda. V jedný zatáčce jsem dostala smyk, že jsem skoro skončila v pangejtu... takže jsem tam řvala na všechny strany sprostý slova. Teď si říkam, že kdybysme skončili v tom pangejtu, tak třeba hostotcovi dojde, že opravdu potřebuju jiný gumy. Ne až v březnu, ale hned! Nakonec jsme to zvládli všechno v pořádku, řídit totiž umim :)
Hall si pak hrál venku s kamarádem i ten druhej den, takže moje pracovní nasazení vypadalo asi takto: ležela jsem na posteli, opřená o zeď, na nohou notebooka, v televizi puštěnej film, pak skype s mamčou a se ségrou. Nadřela sem se, to vám teda povim :D Ale přesto preferuju týdenní honičku, protože to pak rychle utíká. Tohle je fakt nuda sedět doma na zadku.
Dnes už jsme měli jít do školy, ale Hall problil celou noc, takže mi přišlo rozumný ho nechat doma. Takže mu tady teď svítí oči, že nemusí nic dělat :D Já ho obskakuju a cokoliv udělam, tak následuje "thank you". Asi na to není zvyklej. Tatík ho tu pucuje jako na vojně. Já jsem trochu benevolentnější :D Kdyby se znova nepoblil, tak mu dam klidně celou čokoládu, za to jak je statečnej. :D K obědu bude mít suchou rejži... :D
Mamča se mě taky jednou ptala, jestli se mi stejská. Přivedlo mě to na myšlenku, že vlastně asi ani ne. Nebo já si vzpomenu, vzpomínam si každej den, ale nebrečim večer do polštáře, ani si netrham vlasy :) Poslední místo, kde jsem řvala byl Texas. Ale kdyby mi někdo dal letenku do Čech, tak se tam odlítam podívat, jen tak, v tom co mam zrovna na sobě :D Néééé, že bych si nedala českej chleba... nééé, že bych si nedala českej rohlík... nééé, že  bych nechtěla skočit kolem krku, snad všem ...
Včera jsem se taky vydala do kina s Nil. Byly jsem na The roommate. Pro milovníky thrillerů to můžu vřele doporučit. Film se mi moc líbil. Potěšilo mě taky to, že ve filmu jsem rozuměla každýmu slovu!!!!!
V pondělí nás čeká ve škole velký test z gramatiky. Je to prostě velkej test v půlce školy... dneska na test opakujeme a já tam nejsem :( Holt všichni usoudili, že to nepotřebuju :D Já bych usoudila, že to potřebuju jako sůl. Takže si najdu nějaký cvičení na internetu. Já nejsem až taková šrotna jak to vypadá. Ale když ten test neuděláte, tak oni vás vyhodí ze školy, nevrátí vám peníze a mě by ani nedali razítko, že jsem to absolvovala a to by se zas nelíbilo agentuře... :D

Zítra nás čeká valentýnská party se školou. Po školní party nejspíš pojedeme do města. Řekly jsme si, že tu prostě musíme najít nějakej klub, kde je to fajn! Na dnešní večer v plánu nic nemam. Asi si jen pojedu koupit brambůrky a pak se budu koukat na televizi. Prostě klidný celý odpočinkový celý den :-)

Superbowl party a to ostatní

7. února 2011 v 22:29 Můj život v Tennessee (3)
Tak jako každý správný američan, jsem prožívala neděli Superbowlem... Superbowl je vlastně finálový fotbalový zápas, kterým vrcholí play-off. Stanuli mezi sebou dva soupeři Packers a Steelers. Packers vyhráli... Kaja mě pozvala na party, kterou pořádala její hostfamily.
Aupairs

Tady s hráčem basketu za tým Memphis Tigers... údajně budoucí hvězda NBA (Byl moc hodnej a na černocha dost hezkej) PS: Nezapomeňte si všimnout, jak sem vysoká. Ještě že nejsem vyšší než on, to by bylo dost trapný!!! :D

Bylo tam opravdu spoustu lidí a opravdu spoustu jídla. Všichni byli tak milí!!! Hlavně její hostdad, ten byl takovej správnej a hostmamka byla taky hrozně super :-)
Její hostdad pobýval nějakou dobu v Praze, takže mi to tam vyprávěl a probrali jsme snad všechno, co se týče Český republiky... :D

Napadlo nám trochu sněhu a škola se opět zavřela (ne ta moje). Dovolte mi říct, že Američani prostě nemyslí. Oni zavřou školu vždycky o 2 hodiny dříve... OK. Ale my musíme pro ty děti jet v tom nejhorším možným počasí, abysme pak zjistili, že kdyby sme pro ně jeli o ty dvě hodiny později, tak by to bylo mnohem bezpečnější... a i kdyby to bylo pořád stejný, tak co. O nic jsme nepřišli.
Teď už sníh nepadá, takže já doufam, že zejtra škola bude otevřená a všechno pojede tak, jak má.

Dorazily další dva balíčky:
Jupííííí

Z testu z gramatiky jsem dostala za 2. Nojooo, sem tam měla čtyři chyby, ale já jsem říkala, že je to těžký. Mě se dvojka líbí... ale některý moji spolužáci byli tak nějak zkroušený, jedna Brazilka dokonce kvůli tomu vyjela na učitelku :D

Nechutná hra, škola, první pařba, rodinka

6. února 2011 v 18:42 Můj život v Tennessee (3)
Nedávno jsme s Hallem hráli totálně nechutnou hru. Myslim, že se to jmenovalo Bean Boozled. Šlo o to, že jste zatočili šipkou a na jakej to ukázalo bonbonek (fazolku), tak tu jste museli sníst. Nic divnýho... pokud jste se strefili dobře a vybrali si ten dobrej bonbon, tak mohl chutnat, třeba jako kokos, jahoda, borůvka a spoustu dalších příchutí. Pokud jste si ovšem vybrali špatnej bonbonek, tak jste si mohli pošmáknout na nudlích z nosu, zvratkach, dětských ubrouskach, zkažených vejcích, .... těch bonbonů tam bylo spoustu už si nepamatuju všechny příchutě. Můžu říct, že já jsem měla poměrně štěstí a z toho horšího jsem si vytáhla jenom zkažený vejce. Ale bylo to tak nechutný, že jsem myslela, že na místě hodim šavli :D No měli jsme připravený jak ubrousky tak odpadkový koš, v případě takovýchto "nehod" :D Ale naštěstí jsme to nepotřebovali.

Ve škole jsme dostali nečekaný test, ale vzhledem k tomu, že to bylo z poslechu, tak na to se ani nedá naučit. Myslim, že to celkem šlo... 2 poslechová cvičení + 2 cvičení na slovní zásobu. Ty dvě poslední to byla naprostá brnkačka. Ten poslech nepatřil mezi úplně jednoduchý, ale zase na druhou stranu, když vybíráte ze tří možností, tak se strefit musíte... musíte, proto, že kdybych se nestrefila po tom, co tady posloucham angličtinu už téměř tři měsíce ze všech koutů, tak bych musela bejt úplně blbá. Už se těšim až mi to poslechový cvičení vrátí s tim, že jsem ho měla celý blbě :D :D :D Aspoň se tu všichni společně zasmějem :D

V pátek jsme si napsali test z gramatiky. Gramatika začíná bejt pěkně těžká... každopádně, až si ve škole budu zapisovat další 2 měsíce, tak gramatika je moje jasná volba :) Ta učitelka je super a jak už jsem říkala - mě se gramatika opravdu hodí. K tomu bych si chtěla dát ještě nějakej předmět... něco se slovíčkama, potřebuju se jich naučit víc a že bych si sama sedla a učila se slovíčka to ne :(

Po testu jsme vyrazili na bowling. Jak učitelky, tak moji spolužáci. Musim se pochlubit, že jsem ze dvou her - dvakrát vyhrála :) Přitom nemam žádnej super styl, vždycky si dojdu k tý "čáře" nebo co to je a odtud házim.. žádný rozběhy, nic takovýho :D Prostě amatér hadr a tak nějak se mi to vždycky povede :)


Téměř celou Ameriku sužují nějaký sněhový vánice, bouřky apod. V Tennessee je klídeček :) Zatímco Texas uzavřeli díky namrzlým silnicím, my v TN jsme v pohodě. Zatim. Sice jsme jeden den měli bouřku, ale to byla opravdová bouřka doprovázená opravdu silným deštěm a opravdu silným větrem. Váleli se nám tak trochu stromy po silnicích. Na pondělí a na středu hlásí sníh... tak snad si to s tim sněhem rosničky ještě rozmyslí!

V sobotu jsme se vydali na diskotéku... chystala jsem se tam snad poslední dva měsíce, ale pak mě pokaždý přemohla únava. Na sobotu se nás ovšem domluvila celá parta, takže jsem vytáhla opět jednu z těch kratších sukní, resp. šaty (ty jsou nejlepší) a vyrazila se podívat co Memphis nabízí :) NIC! V tu chvíli jsem byla tak pyšná na Českou republiku!!! OMG. Všude samej černoch... když to nebyl černoch, tak to byl totální kretén... všude samá černošská muzika. Hrůza!!! Pak jsme se dostali do jednoho klubu, kterej byl jakžtakž v pohodě, ale i tam pak dorazila memphiská nuda a černá hudba. Nechci, aby to vyznělo nějak rasisticky, ale my běloši, prostě na tu jejich muziku tancovat neumíme. Dovedete si představit černocha jak tancuje třeba polku? Ehm.
Taky mě zarazilo, že se se mnou každej chtěl fotit!! Chodili za mnou lidi jestli se se mnou můžou vyfotit. Proboha! :D Copak jsem nějaká filmová hvězda nebo co? Tak jsem se fotila, ale stejnak to bylo divný. Lidi mě zastavovali a říkali mi, jak jsem krásná. DĚKUJU. Co s člověkem neudělá make-up, účes a pěkný šaty :)

Někdy v březnu budou jarní prázdniny. Týden. Ani nevim, jak jsme se k tomu dostali. Bylo mi řečeno, že oni jedou navštívit bratra v Dallasu. Ráda bych jela s nima! Ne, že bych tak strašně toužila poznat Gilova bratra a celou jeho rodinu, ale proč ne. Každopádně v Texasu mam staré známé, kteří nezapoměli na mě a já nezapoměla na ně :) No tak nic no, nabídnuto mi to nebylo.
Každopádně vim (nebo mi to aspoň došlo) už od začátku, že oni svoje aupair rozhodně neberou jako člena rodiny. Taky se podle toho zařizuju a dělam si svoje věci, se svýma kamarádama.
Oni samy... já sama. U večeře se pak sejdeme a diskutujeme. Ty naše večerní rozhovory u večeře my ale přijdou fajn. Vždycky probereme spoustu věcí. Ten Dallas mě možná mrzí proto, že je to Texas a mam tam přátele. Možná kdyby jeli někam na venkov mezi krávy a prasata, tak by mě to tolik nemrzelo. Každopádně týden VOLNO, placené volno a není to dovolená!!! Pánové a dámy, myslim, že by se něco mělo podniknout!!!! Moje kamarádka Nil je hodně do cestování, takže se domluvíme, kam bysme rády. Možná, že bych jela okouknout Las Vegas... Niagarský vodopády si chci nechat ještě na teplejší počasí. Musim šetřit... protože hned po jarních prázdninách se platí nový semestr ve škole :)

Co se týče toho teplejšího počasí. Jednou u večeře mi bylo řečeno, že v létě je tady horko opravdu neuvěřitelný, že se mi bude i špatně dejchat a budu si na to pár dní zvykat. Tak je jasný, že teploty 40-50° pro mě bude asi síla, hlavně pro moje bílé neopálené tělo :D Teď můžu říct, že už se na to moc těšim! I když minulej tejden jak bylo 25°, tak už mi to přišlo nějak hodně. Ale to proto, že oni tady nemají žádnou vlhkost nebo jak se tomu říká, která by to zmírňovala.  

Prostě jen tak :)

1. února 2011 v 2:05 Můj život v Tennessee (3)
Už nevim co mam vymýšlet do nadpisů... vždycky tam něco napíšu a pak stejně píšu o něčem jiným :D

Dneska píšu proto, protože prostě chci :) Baví mě to.

1. Jsem unavená! Každej den jsem jako stará babka! V pátek jsem měla jít na diskotéku a místo toho jsem usnula ještě před osmou hodinou večer :/ No tak nic! :D
V neděli jsme měli navštívit Graceland... a co myslíte? No já po běhání naprosto zničená, jsem nebyla schopna vstát z postele!!!! Nakonec jsem teda vstala, ale jela jsem jen k aupair, koukaly jsme se na filmy. Mimochodem bydlí na zámku :/ A když jsem odvážela jinou aupair domů, tak ta zase bydlí na hradě (jejich dům je kamenný) :) Já bydlim v rodinným domku :)

2. Někdy mě ten automat tak strašně vytáčí!!! Občas se ten motor tůruje tak, že bych si nejradši přeřadila sama, ale nejde to. Přesto je automat fajn, protože je to taková odpočinková jízda, já u toho stíham spoustu věcí :) Nedovedu si představit, že si zas sednu do auta a ona tam bude řadicí páka :D Přesto, že mě automat (občas) rozčiluje bych si ho ráda v budoucnu v Čechách taktéž pořídila.

3. Našla jsem tu jakousi sladkou housku... dávam si to s máslem a marmeládou a je to vynikající :) Připomíná mi to náš český sladký rohlík... sladký rohlík teda tomu říkáme my doma, ale ono to má i speciální název, ale ten nevim :) Je to takovej ten hnědej, trošku větší než obyčejnej rohlík, myslim, že to má uvnitř i rozinky... no však vy víte ;) Tak to je tady, akorát je to houska. Na to mě prosim pěkně užije :)

4. Pořídila jsem si do deštivého počasí gumáky. Zamilovala jsem se do nich :)
5. Každej den dostáváme úkoly :) Kromě pátku. Hall taky, ten je teda dostává i v pátek :D

Dneska jsem měla nečekaně den volna. Ráno jsem odvezla Halla do školy a pak jsem si mohla dělat co chci... no tak jsem šla do školy, že jo :D Pak jsem si uvařila... květákovou polívku a vošouchy. No kdybych na to měla čas, tak snad brečim štěstím :D
Dokonce běham... sice u toho vždycky skoro umřu, ale chce to trénink :) Cvičim každý den... výsledky zatim žádný nevidim... popravdě už bych něco čekala po dvou měsících.

Taky jsem si musela koupit flashku. Je to potřeba... na listening a speaking dostáváme úkoly, který musíme přinést na flashce a pak úkol prezentovat před třídou :) Koupila jsem si krásnou růžovou flashku s bílýma motýlkama :D No comment. Na zítra máme kvíz o naší domovině. Nemam tam žádný chytáky, ale je fakt, že hlavní město ČR může bejt chyták sám o sobě pro lidi z jižní Ameriky.