Nechutná hra, škola, první pařba, rodinka

6. února 2011 v 18:42 |  Můj život v Tennessee (3)
Nedávno jsme s Hallem hráli totálně nechutnou hru. Myslim, že se to jmenovalo Bean Boozled. Šlo o to, že jste zatočili šipkou a na jakej to ukázalo bonbonek (fazolku), tak tu jste museli sníst. Nic divnýho... pokud jste se strefili dobře a vybrali si ten dobrej bonbon, tak mohl chutnat, třeba jako kokos, jahoda, borůvka a spoustu dalších příchutí. Pokud jste si ovšem vybrali špatnej bonbonek, tak jste si mohli pošmáknout na nudlích z nosu, zvratkach, dětských ubrouskach, zkažených vejcích, .... těch bonbonů tam bylo spoustu už si nepamatuju všechny příchutě. Můžu říct, že já jsem měla poměrně štěstí a z toho horšího jsem si vytáhla jenom zkažený vejce. Ale bylo to tak nechutný, že jsem myslela, že na místě hodim šavli :D No měli jsme připravený jak ubrousky tak odpadkový koš, v případě takovýchto "nehod" :D Ale naštěstí jsme to nepotřebovali.

Ve škole jsme dostali nečekaný test, ale vzhledem k tomu, že to bylo z poslechu, tak na to se ani nedá naučit. Myslim, že to celkem šlo... 2 poslechová cvičení + 2 cvičení na slovní zásobu. Ty dvě poslední to byla naprostá brnkačka. Ten poslech nepatřil mezi úplně jednoduchý, ale zase na druhou stranu, když vybíráte ze tří možností, tak se strefit musíte... musíte, proto, že kdybych se nestrefila po tom, co tady posloucham angličtinu už téměř tři měsíce ze všech koutů, tak bych musela bejt úplně blbá. Už se těšim až mi to poslechový cvičení vrátí s tim, že jsem ho měla celý blbě :D :D :D Aspoň se tu všichni společně zasmějem :D

V pátek jsme si napsali test z gramatiky. Gramatika začíná bejt pěkně těžká... každopádně, až si ve škole budu zapisovat další 2 měsíce, tak gramatika je moje jasná volba :) Ta učitelka je super a jak už jsem říkala - mě se gramatika opravdu hodí. K tomu bych si chtěla dát ještě nějakej předmět... něco se slovíčkama, potřebuju se jich naučit víc a že bych si sama sedla a učila se slovíčka to ne :(

Po testu jsme vyrazili na bowling. Jak učitelky, tak moji spolužáci. Musim se pochlubit, že jsem ze dvou her - dvakrát vyhrála :) Přitom nemam žádnej super styl, vždycky si dojdu k tý "čáře" nebo co to je a odtud házim.. žádný rozběhy, nic takovýho :D Prostě amatér hadr a tak nějak se mi to vždycky povede :)


Téměř celou Ameriku sužují nějaký sněhový vánice, bouřky apod. V Tennessee je klídeček :) Zatímco Texas uzavřeli díky namrzlým silnicím, my v TN jsme v pohodě. Zatim. Sice jsme jeden den měli bouřku, ale to byla opravdová bouřka doprovázená opravdu silným deštěm a opravdu silným větrem. Váleli se nám tak trochu stromy po silnicích. Na pondělí a na středu hlásí sníh... tak snad si to s tim sněhem rosničky ještě rozmyslí!

V sobotu jsme se vydali na diskotéku... chystala jsem se tam snad poslední dva měsíce, ale pak mě pokaždý přemohla únava. Na sobotu se nás ovšem domluvila celá parta, takže jsem vytáhla opět jednu z těch kratších sukní, resp. šaty (ty jsou nejlepší) a vyrazila se podívat co Memphis nabízí :) NIC! V tu chvíli jsem byla tak pyšná na Českou republiku!!! OMG. Všude samej černoch... když to nebyl černoch, tak to byl totální kretén... všude samá černošská muzika. Hrůza!!! Pak jsme se dostali do jednoho klubu, kterej byl jakžtakž v pohodě, ale i tam pak dorazila memphiská nuda a černá hudba. Nechci, aby to vyznělo nějak rasisticky, ale my běloši, prostě na tu jejich muziku tancovat neumíme. Dovedete si představit černocha jak tancuje třeba polku? Ehm.
Taky mě zarazilo, že se se mnou každej chtěl fotit!! Chodili za mnou lidi jestli se se mnou můžou vyfotit. Proboha! :D Copak jsem nějaká filmová hvězda nebo co? Tak jsem se fotila, ale stejnak to bylo divný. Lidi mě zastavovali a říkali mi, jak jsem krásná. DĚKUJU. Co s člověkem neudělá make-up, účes a pěkný šaty :)

Někdy v březnu budou jarní prázdniny. Týden. Ani nevim, jak jsme se k tomu dostali. Bylo mi řečeno, že oni jedou navštívit bratra v Dallasu. Ráda bych jela s nima! Ne, že bych tak strašně toužila poznat Gilova bratra a celou jeho rodinu, ale proč ne. Každopádně v Texasu mam staré známé, kteří nezapoměli na mě a já nezapoměla na ně :) No tak nic no, nabídnuto mi to nebylo.
Každopádně vim (nebo mi to aspoň došlo) už od začátku, že oni svoje aupair rozhodně neberou jako člena rodiny. Taky se podle toho zařizuju a dělam si svoje věci, se svýma kamarádama.
Oni samy... já sama. U večeře se pak sejdeme a diskutujeme. Ty naše večerní rozhovory u večeře my ale přijdou fajn. Vždycky probereme spoustu věcí. Ten Dallas mě možná mrzí proto, že je to Texas a mam tam přátele. Možná kdyby jeli někam na venkov mezi krávy a prasata, tak by mě to tolik nemrzelo. Každopádně týden VOLNO, placené volno a není to dovolená!!! Pánové a dámy, myslim, že by se něco mělo podniknout!!!! Moje kamarádka Nil je hodně do cestování, takže se domluvíme, kam bysme rády. Možná, že bych jela okouknout Las Vegas... Niagarský vodopády si chci nechat ještě na teplejší počasí. Musim šetřit... protože hned po jarních prázdninách se platí nový semestr ve škole :)

Co se týče toho teplejšího počasí. Jednou u večeře mi bylo řečeno, že v létě je tady horko opravdu neuvěřitelný, že se mi bude i špatně dejchat a budu si na to pár dní zvykat. Tak je jasný, že teploty 40-50° pro mě bude asi síla, hlavně pro moje bílé neopálené tělo :D Teď můžu říct, že už se na to moc těšim! I když minulej tejden jak bylo 25°, tak už mi to přišlo nějak hodně. Ale to proto, že oni tady nemají žádnou vlhkost nebo jak se tomu říká, která by to zmírňovala.  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenulle Lenulle | 6. února 2011 v 19:26

ahojky, chtěla bych se zeptat kolik ti stojí ten letní/zimní semestr ve škole? :)  plus výlet do LV to si fakt jde tolik vydělat? :) díky pp

2 Jana Jana | Web | 6. února 2011 v 20:41

Našetřit si na to určitě jde bez problémů. Ale já sem to spíš myslela tak, že za 5 týdnů musim našetřit na výlet + školu a to možný opravdu není. Škola min 500 dolarů a letenka 500 dolarů.... to nepočítam ubytování, jídlo a tak. :D
Kdybych neplatila školu, tak by to bylo bez problémů :-)
Tenhle první jarní "semestr" (necelé 2 měsíce) jsem platila školu téměř 1000 dolarů. Což je opravdu dost. Doufam, že teď to bude o něco levnější a nebudu muset platit, jakýsi zbytečný poplatek škole 300 dolarů a budu platit čistě jen za ty kurzy + učebnice.

3 Lenka Lenka | 7. února 2011 v 13:47

já černošskou hudbu miluju a hrozně závidím černochům, jak umí tancovat,ale je pravda, že je to pro nás nezvyk.
chtěla jsem se zeptat, jak na student agency píší, že je zákonem daný, že ti rodina musí platit necelých 200dolarů za týden, tak jestli to tvoje rodina dodržuje? celkově jako jestli to berou hodně vážně tyhle pravidal nebo jestli je to jako v Anglii, co jsem tak různě četla tak některé slečny tam dostávaly třeba půlku z toho co by dostávat měly:-(

4 Jana Jana | Web | 7. února 2011 v 22:41

Milá Lenko, nevim proč se tvuj komentář nezobrazil veřejně... vůbec mě to nepřekvapuje, protože mě samotnou mě to občas na vlastní blog nechce pustit :( Každopádně co se týče toho kapesnýho, tak rodiny podepisujou smlouvu a musí to dodržovat. Rodina v Texasu mi dávala 200 dolarů.. když jsem od nich potom odešla tak mi za poslední týden vysolila přesně 195.75 (plat aupair za 1 týden). Na cent přesně.
Táta z téhle rodiny je dost škrt a dává mi 197. Možná bych mu měla říct ať mi dává 196 a ušetří ještě jeden dolar ;-) Ale má na to samozřejmě právo.  
V USA se tohle bude dodržovat, kdyby rodina dávala míň, tak si aupair může stěžovat u koordinátorky a ta by to měla zařídit.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama