Březen 2011

Pondělní škola

29. března 2011 v 20:51 Můj život v Tennessee (5)
O mé pondělní škole musim napsat ještě pěkně zatepla. Nebo spíš už je to skoro studený, ale nevadí
Cítim se hrozně chytře!!! (A s AJ to nemá nic společnýho a nebo možná taky trochu jo).
1. Moji spolužáci neví, že rok 1837 je 19. století!!!!!!!! Dobře, to může bejt matoucí..
2. Moji spolužáci neví, že POLOVINA 100 je 50!!!!!! To jsem skoro spadla ze židle...
3. Jedna moje spolužačka vůbec nemluví. Když se jí učitelka na něco zeptá, tak mlčí.. vytáčí to mě, učitelku moc ne, nebo asi nechce nic říct.
4. Výslovnost mých spolužáků mě nehorázně sere!!! Neříkam, že moje výslovnost je super cool, to rozhodně ne, ale snažim se!!!!! Ale to co občas předvádí mý spolužáci to mi rve uši. Hlavně co se týče arabských spoluobčanů... číňanům a jim podobným se taky blbě rozumí, ale pokud narazíte na španěla nebo jinou španělsky mluvící komunitu, tak to je víc než vtipný
Jináč škola byla poslední dobou těžká, ale buď se zlepšuju a nebo je škola jednoduší, ale včera jsem ze všech cvičení měla 100%. Parádička.

Abych taky nehaněla jenom moje spolužáky, tak pohanim i sebe. Tuhle jsem v baru potkala Ira. Hehe. Musela jsem mu totálně viset na puse, abych pochytila něco málo :D Potom jsem si zvykla... každopádně jižanský přízvuk to je teprve něco. Časem se každej učí, takže mi ho s Nil umíme napodobit a je to fakt sranda :D
Nedávno jsem potkala obyvatele Austrálie .. ta jejich řeč to je jako co

Dneska jsem odvezla malýho do školy a pak jsem opět zaplula do postele. Byla jsem tak strašně unavená!! Bodejť by ne, když jsem se šla spát někdy po druhý ráno. Pak jsem si uvařila obídek... kuřátečko, zelí a knedlíčky. Konečně po dlouhý době zase něco pořádnýho

Víkend

28. března 2011 v 18:06 Můj život v Tennessee (5)
Víkend shrnu asi takto: ÚŽASNÝÝÝÝÝÝ V porovnání s předchozími víkendy můžu říci, že tenhle víkend byl jeden z těch nejlepších. Všechny víkendy tady jsou super, ale někdy je to ještě víc než super a to byl tento víkend

V sobotu jsem byla nakupovat... mimo jiné jsem si koupila úžasnou sukýnku. Mam jí na téhle fotce, ale jak je zřejmé - není vidět Je to sukně jako pro panenky a já když sem jí viděla v tom obchodě tak sem po ní skočila jak dravá ryba po masu Dále jsem si koupila ještě jednu sukni, tepláky, tríčo a ještě další věci, ale nějak si nemůžu vzpomenout co Utrácela jsem jako blázen. A to dělá muj víkend ještě lepším.

Jinak za 14 dní se stěhujem... do domku, který jsem vám tady už ukazovala dřív. Mě se ten barák moc nelíbí, ale jim se líbí tak co mi je do toho, že jo Koupelnu, pokojík, šatnu, auto a volno budu mít pořád

Teď musim jít do školy, takže zatim.....

Dny předchozí a následující

25. března 2011 v 17:50 Můj život v Tennessee (5)
Podle mojí sestry zanedbávam blog, ale podle mě to teda není pravda
Někdy nemam čas jsem napsat... jindy náladu... někdy není co psát...
Vlastně od toho úterka se tu nic moc nestalo.

Škola je pořád hrozná zabíračka. Ani sem si nikdy nemyslela, že hodiny angličtiny můžou bejt tak vyčerpávající Na jednu stranu jsem ráda, aspoň se naučim zase něco víc, ale na druhou stranu... kdo pak má trávit volné chvilky děláním úkolů? Na to není čas!
I když je fakt, že jsem teď dodělala úlohu. Hihi. Lepší v pátek ráno, než-li v pátek večer

Vezmeme to popořádku...
Ve středu měla moje maminka narozeniny 23.3. Jelikož je to moje maminka a žena, tak nebudeme prozrazovat věk Balíček k narozeninám jí došel už v pondělí, snad jsem jí udělala radost. Minulý týden měla narozeniny moje babi - 17.3. Přáníčko jí taky došlo asi o dva dny dříve. Jsem já to ale poctivka
Ve středu jsem taky byla ve škole... tady bych se ráda zastavila! Moji spolužáci jsou zvláštní lidi. Jak už jsem řekla, tři jsou tam z mojí bejvalý třídy, zbytek novej. Je tam nějaká Indka, který se evidentně líbim a civí na mě celou hodinu, ani se nepodívá do knížky. Ve středu se na mě usmála zblízka... její úsměv a vůbec její zuby mě vyděsily tak, že sem seděla přikovaná na židli a čuměla do učebnice celý dvě hodiny!
Odpoledne typicky práce a pak jsme šli s Nil na véču do restaurace, oslavit solidně narozky mojí mamči :) Já jsem si dala grilovaného lososa na zelenině. Bylo to tak výborný!!!!! Co se týče lososa... tak losos je ryba... podle všeho jsem v USA snad jediná osoba, která jí ryby! Kohokoliv potkam a začneme se bavit o jídle, tak první co řekne "nejim ryby". A co jako Předtim jsme dostali salátek na účet podniku a poté zákuseček. Já jsem si dala apple pie, byl výborný. Moc výběr neměli. Čokoládový zákusky moc nemusim a tvarohový už vůbec ne. A Amerika je jeden velkej cheesecake, takže smůla pro mě.

Ve čtvrtek jsem studovala do školy... běhala jsem jako o závod v parku. Musim se poprvé pochlubit, že jsem trasu uběhla na jeden zátah a běhání mě začíná bavit. Sice u toho pokaždý dejcham jako sentinel, ale to ještě vypiluju :)
Přikládam mapku. Obvykle běham trasu červenou.. pokud chci běžet delší tak běham červenou a pak se napojim na tu žlutou. Žlutou trasu běham, když je venku teplo, tak abych si to užila a trošku se opálila :) Jinak zelenej puntík je odkud vybíham a černej puntík kde končim.
Ve čtvrtek jsem si taky upekla menší dortík nebo buchtu, jak chcete. Ani nevim proč. Mamča mi poslala už dávno výbornou českou polevu, tak jsem si řekla, že bych něco mohla vyrobit. Takže jsem to udělala ve čtvrtek.

K obědu jsem si pak udělala vošouchy a kuřecí směs a byla jsem nejšťastnější člověk na světě
Večer jsme jeli na plavání, ale tentokrát to nebylo plavání.. měli tam aukci. Za celý rok sbírají papírový penízky za závody, kterých se zúčastní. Když skončí na prvním místě, tak získají větší obnos, když prohrajou, tak alespoň za to, že se zúčastnili něco získají.. Hall si přitáhl domů nějakou videohru a košík plnejch sladkostí. Nezapoměl mi říct, že mu to nemam jíst. Jako kdybych měla zájem nebo co.
Jeden den ráno mě ale obdaroval jeho bonbonama, různýma balíčkama, příchutěma, až sem koukala... ty bonbony tu ještě mam
Bylo tam i jídlo... mohli jste si dát hotdogy, různý chipsy nebo zákusky. Jak sem tam tak koukala, jak se tam ty tlustý lidi cpou až se jim dělaj boule za ušima, tak mi z toho bylo nějak nevolno, takže já jsem nic nejedla a pro jistotu jsem vynechala i večeři. To že sem pekla dort, kterej si nejspíš i sama snim, to je něco jinýho.. to si jim v klidu domova. Ale když vidíte 200 tlustých lidí na jednom místě, který žerou co nejrychlejš, aby si mohli jít honem přidat, padá jim to od držky, tak je to prostě nechutný a nechci takhle dopadnout!

Dneska jsem si zatim teda udělala úkol... pak jsem si dala snídani a teď musim jet pro benzín a nakoupit si pár věcí, jako je mejdlo, zubní pastu a tak, ještě se musim podívat co mi chybí

Jinak plány na víkend.... páteční večer - martini koktejl v baru Alexanders... nic lepšího jste nikdy nepili!!! Já mam v plánu si objednat mandarinkové martini. Normálně smíchají martini s čerstvě vymačkanýma mandarinkama a fakt je to výborný.
V sobotu budu trávit na letišti se Sandy a dalšíma a v neděli podle počasí nejspíš výlet k Mississippi

Teď si jdu udělat obličej, vlasy, oblíct si něco slušnýho a vyrážim nakupovat. Co si dam k obědu zatim nevim, ale hlad už mam

Škola

22. března 2011 v 23:19 Můj život v Tennessee (5)
Můžu vám říct, že moje škola je pořádná zabíračka
Cvičení těžký jako prase... anglický slovíčka typu "haustoria" .... což snad ani není anglický slovo, ale aspoň vidíte, jak je to těžký. Úlohy dělam už od rána a ještě je nemam hotový. Teď vypisuju slovíčka (máme to povinný), pak se je taky musim naučit, že A zatim jsem popsala 6 stran A4 z obou stran!!!! A to ještě nejsem ani v půlce Naučte se do zítra... mam takovej pocit, že to nestihnu ani vypsat do zejtra, natož se to naučit Musim pořádně zabrat!
Moji spolužáci... tři holky z mojí bejvalý třídy, zbytek novej, divnej Indi... Arabové... Jihoameričani... Asiati... za Evropu se tam hrdě hlásim pouze a jenom já

Jinak chodím poctivě běhat. Dneska jsem se koukala do zrcadla a moje nohy vypadají líp Běhání + vybíhání schodů 150x za den dělá svoje. Pokud stavíte barák, věřte mi, a postavte si přízemní!

Běžim na plavání.... páá

Děcka!!!

20. března 2011 v 23:44 Můj život v Tennessee (5)
Já už jsem 6 dní v pátým měsíci (jakože 4 měsíce a 6 dní) a úplně jsem na to zapoměla Musela jsem v rychlosti vytvořit novou rubriku. To to letí, to je až neuvěřitelný.

To já jen tak...

PS: Sežehla jsem si čumáček na tom našem slunci Už téměř týden se nám tady drží teploty přes 25°C, na slunci bude mnohem víc... a s 80% vlhkostí se mi výborně dejchá Bude hůř!

Čtvrtek - neděle

20. března 2011 v 16:18 Můj život v Tennessee (5)
Čtvrtek - čtvrtek jsem měla ve znamení dlouhééého spinkání :) Pak jse si byla zaběhat... opalovala jsem se (!!!!!!!!)... odpoledne jsme šli nakupovat a pak rovnou k Nil, kde jsem se připravili na oslavu St. Patrick´s day. Tento den se vyznačuje nošení zelené barvy. Já nemam ve skříni bohužel nic zeleného (ani to tam nechci mít), ale koupila jsem si krásný zeleno-černý šaty.
Nevim jestli jsou ty šaty tady až tolik vidět, ale byli zelený nahoře (kolem prsou) a zbytek byl černej.
Tento den jsem taky neměla auto, takže jsme si pučili auto od manžela Nil. Auto v manuálu!! No kdo myslíte, že řídil? Ano, Janička! Protože co? Protože je češka a češi tyto auta umí řídit. Užila jsem si to. Přišla jsem ti po tom manuálu, tak nějak víc busy

Pátek - V pátek jsem si opět přispala. Jupíííí. Ze začátku mi to nešlo, vstávala jsem brzo. Ale teď se třeba vzbudim v 8, ale pak ještě usnu a spim třeba až do oběda Potom jsem si byla opět zaběhat (anooo, beru to vážně), opět jsem se opalovala a nakonec jsme vyrazili pro opravené auto. To zabralo dost času, protože to je poměrně daleko.
Od pátečního podvečera, kdy jsem dostala zpátky "svoje" auto si ho nesmírně vážim. 2 dny bez auta jsem umírala. Ve čtvrtek mě vyzvedl manžel Nil (i s Nil) a pak jsme měli to auto v manuálu... takže jsem měla auto, byla jsem venku, neseděla jsem doma.. ale přesto mi bylo smutno, že v garáži je prázdný místo Teď už je zase zaplněný. Teď je jako nový. Gumy vyměněný, přední sklo nový, opravený světlo... dokonce mě jednou tak napadlo, že na to, jak je to starý auto, to má naprosto super rádio. Prostě když tam posloucham písničky a třeba i hodně nahlas, tak to výborně zní.
Fotka z pátečního večera:

Sobota - Včera jsem měla naprosto kouzelný den!!!! Byl to naprosto super úžasnej bezva den Strávila jsem se Sandy, dalšíma spolužákama a dalšíma lidma na letišti a koukala jsem jak skákají lidi z letadel. Někteří skáčou každý den, někteří to měli poprvé. Poprvé to zažil muj spolužák Tony:
Já můžu říct, že jsem na tohle sračka. Klidně bych si skočila z letadla, proč ne, ale to by mě do toho letadla nejdřív někdo musel dostat!!!!!! V průběhu dne jsem o tom i přemejšlela, že to může bejt sranda, ale prostě to letadlo... a to kdybyste to letadlo viděli :D :D :D No ještě o tom popřemejšlim, ale spíš ne... skok v tandemu stojí 200 dolarů.. s videem 325. A je jasný, že kdybych se rozhodla si skočit, tak z toho chci mít i památku - tedy video.
V průběhu dne jsme se opalovali, papkali, pili, bavili jsme se, hráli jsme hry... spálila jsem si nožky a obličej Ale to taky proto, že jsem bílá jako stěna. Potřebuju na tom trošku zapracovat.
Večer jsem tam chtěla zůstat na grilčo, ale Douglas chtěl odvézt domů a Nil chtěla jít do baru. Achjo! Ale příště teda nebudu taxikář a zůstanu tam na grilování. Sešla se tam úžasná parta lidí a všechno bylo tak v pohodě, jako ještě nikdy ne. Cítila jsem se tam jako doma. Frisbee, badminton.. no to jsou naše "předbarákové" sporty. A to počasí... všechno taky zlepšuje to počasí.
Dále jsme se zapli do popruhů na tandem a vyfotily jsme se společně se Sandy. Dokonce i v letadle :)
Na
Ani nevíte, jak je ten batoh s tim padákem těžkej!!! Nehorázně!!! Na záda mi to nandal přítel Sandy, David a já se pak horko těžko držela na nohou. Sama bych to z tý země nikdy nezvedla

Neděle - Neděle je dnes. Teď je přesně 10:05. Snídam. Jsem v posteli. Nedělam nic. Hall se kouká na televizi, u toho si hraje s počítačem, s míčem a ještě něco píše na papír.
Bude to obyčejný den. V poledne se najíme.. pak se připravíme na baseball.. půjdeme do parku. Já se tam budu opalovat, poslouchat písničky a číst si časopis. Hall bude hrát.
Jeho otec je v Dallasu, protože jeho maminka má rakovinu.
Pokud se v neděli stane něco nečekanýho, tak o tom ještě napíšu, ale nepředpokládam to :)

Středička

17. března 2011 v 3:34 Můj život v Tennessee (5)
Mam po práci a teď už budu mít jen krásný volno, takže je mi všechno jednooooo

AuPair Care mi poslali vyplnit nějakej dotazník spokojenosti. Prej, že si vybrali zrovna mě, ale to jim tak budu věřit! Byli tam otázky jak na agenturu, tak na rodinu i na koordinátorku. Napsala jsem tam pravdu. Koordinátorka Kelcie je moc hodná. Rodina je v pohodě a agentura mi nepomohla, když jsem jí potřebovala nejvíc. No skoro samá chvála :D

Dneska jsem jela do školy. Dostala jsem certifikát (někdy vyfotim a vystavim foto) a jinak jsem to zvládla všechno za A. Jsem šikulka
Jela jsem s Hallem, protože to pro něj asi muselo bejt nudný, tak jsem si řekla, že mu za vlastní peníze koupim zmrzlinu.


Odpo jsme taky hráli basket.

K večeru jsem ho ještě jela odvézt na kytaru a pak jsem byla pokoupit pár věcí. Chtěla jsem toho koupit víc, ale nějak mě bolela hlava z tý odpolední rány. Teď už je to v pohodě.

Zítra nákupy... a pak samý radovánky
Jooooo a taky se odpo budeme opalovat, protože tu máme přenádherný počasí

Sobota-úterý

16. března 2011 v 2:25 Můj život v Tennessee (5)
Takže ještě než odjedu do víru "velkoměsta", tak jsem si řekla, že sepíšu, jak jsem se dnes měla.
Poslední dobou jsem psala docela málo nebo mi to tak aspoň přišlo, tak se budu snažit psát teď trošku víc :) Abych na to náhodou nezapoměla co tu dělam!
Ráno jsme se vzbudili, nasnídali a pak jsem odvezla Halla na golf. Můžu vám říct, že tam téměř z každýho čuměly prachy a pokud si budu chtít najít ženicha, tak si udělam hezké odpoledne na golfovém hřišti Už jenom ty auta na parkovišti!!!
Po golfu jsme jeli nechat vyměnit gumy... tady bych se opět zastavila. Autům nerozumim, nezajímají mě, ale po dnešku tomu nerozumim ještě víc. Za jedno rozbité sklíčko zaplatí cca 1000 dolarů.. za výměnu 4 gum zaplatil přesně 222 dolarů!!! No to mi poser kozy, kde se stala chyba
Pak jsme jeli společně na oběd. Fastfood. Myslim, že se to jmenovalo Arby´s. Měli to výborný, ale určitě to není na denní stravování. Já jsem měla hranolky, chleba, kuřecí maso, salát a ještě nějaký dresinky.

Za chvíli mě čeká party in da city. Oukej. V prdelákově jménem Memphis.
Jinak úryvky od Sandy (to abyste si nemysleli, že jenom já mam blbý kecy na Memphis): omluvte prosím chyby, ale moje práce to není
tenessee sucks. i cried a lot in the last time because i dont want to be here. i dont know what to do because i cant go home. i have to stay here. i hate tennessee so much. i wish i could move to a better place.
here is just really nothing to do.
when i came to the US i really didnt know that it can be that boring here. i thought that it would be fun and that its a lot to do and great shopping places and parties and everything. but i never could imagine that it can be so boring.
A takhle tady mluví všichni... má úcta!
(Toto sem psala v sobotu v podvečer)

Něco ze sobotního večera:
Já a moje zlatá Nil. Mimochodem mam nejenom pozvánku do Íránu (kam mě to až moc neláká:D), ale Nil bydlí oficiálně na Kypru, takžéééééé. Tam já ráda doletim :D
You know what. Just my new car... ehm :D Bohužel ne. Vlastně ani ne bohužel, moc se mi to auto nelíbí. Příště se vyfotim u lepšího :) Nejlépe u BMW X6 v bílé barvě, která je muj odvěký sen
Nazývají nás "angel" and "evil" :D Já jakožto blondýna z Londýna jsem vyfasovala andílka... no nevim kde je pravda :D
Andííííílek Jedno je redbull s vodkou a to druhý mi namíchal Ryan, mimochodem úplně krásnej a úžasnej a bůhvícoještě barman... ale já tu nehledam žádnou super cool známost, takže Ryan je pouze jeden ze spousty kámošů, co tu mam. Kamarádi se vždycky hodí, to si piště! A pokud někdo říkal, že nemůžete být přáteli s američanama, protože vás mezi sebe nevezmou nebo další blbosti, tak to není pravda! Já mam víc amerických kamarádů než cizinců, ale nejradši mam prostě Nil a Sandy

Mě už ten Memphis zas tak nevadí, ale jak tady pořád posloucham kecy všech, tak se mi to nějak dostává do paměti. Moje nejoblíbenější místo je u Nil nebo Sandy doma a pak hned v tom baru. Já tam znam snad už úplně všechny.. nebo všichni znají mě :-) Díky tomu, že znam DJ tak si můžu nechat zahrát co chci... díky tomu, že se líbim barmanovi, tak mam pití zdarma a díky tomu, že na mě může oči nechat šéf celýho podniku, tak mam i jídlo zdarma Jo, dámy, tohle by se mi v New Yorku nestalo. Tam bych se hezky ztratila. Ale takhle... mezi slepými i jednooký králem... mezi nehezkými i nic-moc-holka vynikne. Chachááá

Jináč máme úterý večer... dva dny "práce" za mnou. Můžu vám říct, že toho mam plný zuby. Hraju celej den hry... chápu, že půlka z vás řekne "a co jako"... ehm. Zahrát si jednu-dvě-tři hry to je fajn... ale představte si, že hrajete hry od rána do večera. Cca od 10-19h. Hrůza!!!!!!!!!!
Mamča mi řekla, ať mu rozkážu něco jako "pudeme do parku, her bylo dost". Takže jsem to zkusila... pozooor! "JÁ NIKAM NEJDU".

Včera večer jsem byla s Nil v baru. Podívat se za svýma miláčkama Opět mě to nezklamalo. Dále se tam chystám ve čtvrtek. Osobní pozvání od pana šéfa. Mají nějakou uzavřenou akcičku, na oslavu St. Patricks day. Toto jest prosím irský svátek (to jsem nevěděla) a pan šéf je ir a celý bar je dělaný v duchu irském. Údajně. Já si toho nevšimla :D
Pak tam půjdu v pátek (možná), protože mam radši soboty. V pátek je tam tolik lidí, že jsem pak radši venku. Ale venku je ještě trošku zima ve 2 ráno, třeba.

Jinak mě čeká práce ještě zítra... ale to taky musim jít do školy, ale to mě asi fotřík nenechá jít. Pak budu mít volníčko. Myslela sem, že i v neděli, ale Gil mi řekl, že musí letět do Dallasu na otočku, takže v neděli budu mít opět super den. Ale jelikož ty předchozí dny si užiju, tak neděli přetrpim ve společnosti outburst junior (hra kterou hrajeme pořád dokola, asi nějaká oblíbená nebo co). Vytáhnete si kartičku a můžete si vybrat, jestli chcete odpovídat na první téma a nebo na druhé. Potom musíte říct 10 věcí, které se vztahují k danému tématu, a která jsou zároveň vyznačená na dané kartičce. Já tomu říkam "building my vocabulary" :D
Jednou jsme taky hrály hru jménem MadCab, to mě docela bavilo, byla to poměrně sranda... šlo o to, že na kartičce byla napsaná nějaká věta a když jste to přečetli, tak jste z toho měli poznat, co to opravdu znamená (co tim básník chtěl říci - dle výslovnosti). Asi blbě napsáno, takže příklad:
Dock Terse Oar Duhs = vlastně znamená nebo se vyslovuje jako doctor´s Orders
Bra Mutter = barometer
Takže Hall přečetl žlutě vyznačenou větičku a já musela hádat co to znamenalo, většinou sem si to pak ještě pro sebe přečetla několikrát. Nevim proč, ale opravdu mi to šlo víc než američanovi, asi sem na to měla větší cit, když tady nastavuju uši "southern accent" a snažim se porozumět :D
Porozumět černochovi mi dělá problémy... ale člověk co na mě promluví s opravdu silným "southern accent", tak to se můžu jenom smát, protože to moc nechápu :D Většinou porozumim tak dvou slovům z jedný věty :D Ale zlepšuju se... možná už bych rozlouskla čtyři slova :D

Nákupy a tak vůbec

12. března 2011 v 0:14 Můj život v Tennessee (4)
Dneska jsem ráno ležela na posteli, neděla zhola nic, pak jsem si uklidila... snědla jsem snídani. O půl hodiny později jsem si řekla, že je čas na lívance... Udělala jsem si lívance.. mimochodem naprosto vynikající. Některé jsem si ozdobila šlehačkou, čokoládou a ovocem a některé pouze ovocným syrupem. Po takovéto náloži jsem si řekla, že je nebezpečné zůstávat doma... protože když jsem doma, tak jenom žeru a jenom čekam na chvíli až se mě někdo zeptá, kdy se mi "to" narodí.

Příští semestr školy budu mít trochu čas, takže si asi zaplatim poplatek ve fitku a budu tam chodit na nějaké hodiny tance, příp. do bazénu. Škola mě stála loňský semestr 1000 dolarů... tento semestr "pouze" 300 dolarů... takže nějaký poplatek 60 dolarů za fitko se ztratí :) I když fitcentrum je hloupej název pro takový CENTRUM. Nejsou tam pouze přístroje na kterých můžete cvičit, ale i bazén a všemožné další aktivity. Můžete hrát volejbal, basketbal, tenis, badminton, frisbee... můžete tancovat - aerobic, zumba, latinu a mnohé další.

Odpoledne jsem se tedy sebrala a šla jsem na poštu poslat mamince balíček k narozeninám :) Pššššt. Potom jsem se prošla po náměstí, sedla jsem si na lavičku (je nádherně) a poslouchala jsem písničky z mobilu. Ooouuuuu... všechny písničky mi připoměly buď něco a nebo někoho :) Ale nebylo mi smutno, bylo mi krásně. Krásně proto, že mam na koho myslet a že mam někoho v Čechách ráda. Takovej hezkej pocit. Některé aupair nemají moc přátel nebo nemají dobré vztahy s rodinou a nebo obojí. Já mam spoustu přátel, ještě více kamarádů a super rodinu.

Z náměstíčka:

Tohle se mi z celýho Collierville líbí asi nejvíc. Colliervillské náměstí. Romantika, jak už jsem tu někde psala :) Kdybych tady bydlela a měla se tu vdávat, tak je to jasný kde :) Pamatuju si, když jsem sem přijela poprvý, před Vánoci. Všechno bylo tak krásně osvětlený a prostě nádherný. Na ten pohled nikdy nezapomenu.

A to je jakási chalupa na náměstí. Stojí to tam jako oslava nějakým vojákům... já na historii nikdy nebyla, takže se omlouvám, že tohle je všechno co o tom vím. Ale vypadá to hezky.

A zezadu...

Teď sem si na chvilku odskočila zahrát basket... není to lehký ten život aupair :D Sem tak trochu prohrála 4:10. Ale snažila sem se! Hrála jsem s Hallem. Řekl mi, že jde hrát basket... tak jsem tam za nim šla a začala hrát s nim. Byl spokojenej. Ale kdyby tady byl fotr tak by se mnou NIKDY nehrál a to myslim naprosto vážně!!! Hloupý to děťátko :)

Další pauza... tentokrát baseball. Chtěl si procvičit chytání... takže já jsem si automaticky procvičovala házení :D Pak jsme si dali véču... chtěl nějaký těstoviny, co byli v lednici. Pak jsme si dali ovoce a navrh dezertíček... teda jenom Hall, protože mě znepokojuje má postava. Mají tady nějaký King Cake z Mardi Grass.. to je nějaká brazilská sláva, něco jako masopust. Velká oslava byla v New Orleans, ale něco se přehnalo i Cordovou, městem vedle Collierville Ten dort jsem ochutnala už dřív a můžu vám říct, že není o co stát. Uvnitř je nějaká přeslazená marmeláda, která se táhne jako hovno (pardon :D) a ten dort je navrh politej nějakou cukrovou polevou a ještě posypanej barevným cukrem... čeho je moc, toho je příliš Jo, uvnitř toho dortu je schovaný "miminko" (miniaturní postavička). Většinou se ten dort jí někde mezi více lidma a kdo najde miminko tak musí kupovat nový dort. Oni si to tady jí v kruhu domova, takže když Hall našel miminko, tak jsme se společně zasmáli nad tim nebožátkem a bylo.
Po véče následovala samozřejmě koupel. Hall je samostatný. Zavře si dveře, hupsne do vany a kouká z vany na TV... no to se někdo má :) !!! Ještě předtim jsme si dali pořádnou bitvu s takovým molitanovým míčem a pak jsme si hodně povídali.

PS:


Anoo, lízátka, já vim. Ale dneska jsem se dozvěděla, že první typ se překládá jako "sucker" (ehm... trošku mi to připomíná "suck my d**k" :D) a druhý obrázek je tradiční "lollipop". No, co já se tady všechno nenaučim :D

Události posledních dní

11. března 2011 v 16:17 Můj život v Tennessee (4)
Momentálně se nacházim ve fázi, která by se dala označit jako "těžká" práce :) Vlastně od včera mam na starosti Halla celý den až do sobotního rána. Včera sme spolu byli na véče. Bylo to v restauraci a mohli sme si sestavit vlastní jídlo. Týkalo se to teda pouze těstovin... mohli jste si vybrat jaký chcete těstoviny, jakou zeleninu k tomu/do toho, jaký masíčko... na výběr pak jako předkrm byly různé druhy salátů. Jako bylo to dobrý, ale kdybych to vařila doma, tak si to udělam lepší. Nic super na tom nebylo.
Teď je Hall ve škole, já jsem si zatim poklidila svuj pokoj a koupelnu. Já to tady mam takový vyblejskaný, že by moje mamča jenom koukala :) Teď se mi pere prádlo... bude to asi pět várek. Upozorňuji, že je to pouze moje prádlo za 4 dny nošení :D Občas se třeba převleču 3x za den :D Ale tak proč ne... ta sušička to fakt usnadňuje.
Jinak mi přijde, že jsou teď v nějaký dobrý náladě. S Hallem máme srandu a host-otec se mnou vede sáhodlouhodé rozhovory až se nestačim divit :)

Jinak University of Memphis má teď jarní prázdniny.. nás to čeká až příští týden, ale já už mam prázdniny i dnes. Ale když jsem jela v pondělí do školy a najednou viděla totálně prázdný parkoviště, tak jsem si říkala, jestli není neděle a jestli sem se nespletla. Potom, když jsem šla kampusem, tak mi to tam přišlo jako v městečku duchů. NIKDE NIKDO! Normálně sem se tam bála :D

Jooo. Úplně bych vám zapoměla říct. Když jsem si byla nechat vypočítat kolik asi budeme platit za tu opravdu auta, tak tam byl nějakej Henry, kterej se mnou flirtoval jako blázen, až skoro zapomínal co po něm chci. Ale já byla v šoku, že mam rozbitý auto a ani o tom nevim, tak jsem nějak neměla zájem.. vlastně i kdybych v šoku nebyla tak nemam zájem. Ale tento Henry si na mě vzal tel. číslo a email s tim, že mi emailem pošle odhad ceny opravy. No ještě než to poslal tak mi 2x volal!!!!!! Pak mi to poslal... pak mi opět volal!!!! No já jsem si říkala, tyvole kde to sme. Člověk si objedná odhad kolik to bude stát a dostane k tomu pracovníka zdarma :D

Část mých spolužáků jede kempovat tento víkend. Ráda bych se přidala, tak jako bych se ráda přidala na Floridu.. ale ani na jedno nemůžu, protože budu pracovat. Určitě by se to dalo nějak udělat, kdybych to řekla host-otci. Ale je to vlastně poprvý, co mě bude nějak víc potřebovat, takže tady chci zůstat a dělat hodnou aupair :) Člověk nikdy neví co zas bude potřebovat on ... jak tady často říkáme, občas až tak často, že nám to leze na nervy "you never know".

Jinak nás teď čekají narozky babi, mamči a svátek ségry a mamči. Poctivě nakupuju a poctivě posílam dárečky do Čech :-)
Jo, taky nechápu proč mi tolik lidí píše o mojí adresu... pokaždý mi někdo z mých "přátel" (schválně jsem to dala do uvozovek, protože opravdoví přátelé mi píšou) napíše, že chce mojí adresu. Na to já nemam čas jim odepisovat, takže takovouto zprávu si přečtu třeba 10x až jim na to konečně odepíšu, ale zatim mi od nich nic nepřišlo. No tak nic :)
A ještě je tu jedna věc, která mě vytáčí do běla!!!! Pokaždý mi někdo napíše "pošli mi něco". To je sice hezký, ale co kdyby nejdřív ten daný člověk poslal něco mě? Jako když někdo pošle něco mě za 20 dolarů tak je to super.. ale na druhou stranu já když pak musim poslat něco za 20 dolarů 50ti lidem, tak je to trochu něco jinýho. Takže to jsme si ujasnili i tohle :) No a samozřejmě ten kdo mi bude nejvíc posílat do USA za celý muj rok, toho čeká velká odměna až přijedu. Prozatímní vítěz: moje mamča a hned za ní Baruška, moje nejlepší kamarádka.

Moje sestra je tak hodná, že pokaždé když jí český rohlík, tak mi to nezapomene napsat, příp. poslat obrázek! Moc ji za to děkuji. Mam z toho noční můry :D
Pokud má někdo nějaký nápad jak dopravit český rohlík do USA, kdy cesta trvá cca 10 dní (a to je ještě štěstí), tak sem s nim!

Dál bych ráda napsala, že mě dost znervózňuje, když peču na 350° (farenheit), když řídim "jen" 80 (míle za hodinu), když nevim jak mam říct kolik měřim a kolik vážim (samozřejmě, že vim jak se to řekne, ale v našich měřítkách).
Chutnají mi tady jejich pomeranče. U nás v Čechách jsou většinou kyselý jako... hodně... a tady jsou výborný a slaďoučký :) Chutná mi mexický jídlo, je to hned po českým jídle to nejlepší, co jsem zatim jedla :) Ještě bych chtěla ochutnat indický jídlo a to jen proto, že se říká, že je hodně ostrý a já mam ráda ostrý věci a nevěřim, že to bude až tak strašný, tak abych si to vyzkoušela :)

Jinak mi přijde, že tu máme nějaký období bouřek... skoro obden tady máme bouřku. Jednou to byla taková rána, že sem se skoro po****a :D Vůbec jsem to nečekala... prostě svítilo sluníčko, v mžiku se zatáhlo a pak najednou taková rána, že sem si myslela, že spadlo letadlo.
U těch letadel můžeme ještě chvilku zůstat... kousek od univerzity máme letiště, takže nám lítají nad hlavama letadla co oceňuji hlavně já (ironie). Ale lítají hodně nízko, protože pak během 2 minut musí přistát, takže se mi občas tají dech a pokaždý si říkam, že tohle letadlo už určitě musí mít nějakou poruchu :D

Dneska se mi zdálo, že mě přijela navštívit moje maminka :) Jééé, to byl tak krásnej sen. Včera mi přišel další balíček z Čech :) Musim říct, že na mě moje maminka pořád myslí a posílá téměř pravidelně každý týden balíček. No nemam já to štěstí? A včera mě to nějak rozesmutnilo, protože jsem toho dostala opravdu spoustu a tak jsem si opět říkala, co já tady vlastně dělam. Jooo, já mam někdy opravdu chvíle to vzdát a odjet domů. Ale pak si zase říkam, co budu dělat doma. Do školy se teď vrátit nemůžu, práci nemam a byt taky ne. Navíc jsem si našla nějaký parádní školy v Praze a možná bych to pro příjezdu domů chtěla zkusit. Jedná se vlastně o americký univerzity v Čechách - platí se za to, ale není to úplně až tak strašný. Navíc můžete dostat plný stipendium, takže to by znamenalo - studium zdarma. A mě škola nikdy až takový problémy nedělala nebo já umim zabrat a učit se, takže by to možná i bylo reálný.

Včera jsem měla jít pařit.. dneska taky ... a víte co? Nic nebude :D Včera jsem hlídala, dneska budu hlídat a zítra nejspíš nebudu mít auto... ano :( Copak se mi to zase nestalo!!! No už mi to leze dost na nervy, protože mi přijde, že mě tady někdo hodně nemá rád a dělá mi to snad naschvál :D Ve středu jsme se s Hallem vrátili domů a auto bylo v pořádku... oni pak odjeli na kytaru a já zůstala doma, protože jsem byla unavená... ve čtvrtek vezu Halla do školy a už když jsem nastartovala, tak jsem věděla, že je něco špatně. Protože nejsem žádnej auto-znalec, tak jsem na to kašlala a říkala jsem si, že to vyřešíme až přijede host-otec. Když jsem přijela z Hallovo školy tak mi to nedalo a auto jsem měla v plánu obejít. No ani jsem se nemusela až tak moc namáhat, protože jsem si všimla, že levé zadní kolo je tak trochu ušlé :/ Nebylo to nijak moc zničený, ale prostě to bylo poznat... takže sem začala jančit, že to se může stát jenom mě a zrovna když je host-otec pryč. Takže jsem začala psát tatímu, co s tim a jestli to můžu vyměnit sama a kde mam rezervu a kde mam hever :DDD Pak jsem volala host-otci ten na mě jestli to umim vyměnit.. tak jsem mu řekla, že nějakou teorii mam, ale praxe trochu zaostává :D Nakonec mi sem poslal týpky z jeho práce a ty mi to spravili :) V sobotu to ale stejně musíme odvézt do autoopravny a ty s tim udělají něco víc. Včetně toho pravého předního světla.
Díky bohu. Na nejdůležitější test za dva měsíce školy jsem se dostavila včas :) Byl to test z gramatiky... a myslim, že jsem dopadla více než dobře.

Včera jsem si uvařila vynikající oběd!! Bramborový placky a kuřecí směs. Jako vim, že to není svíčková nebo gulášek.. ale já miluju bramborový placky!!!!! A miluju kuřecí maso, takže jsem si to opravdu vychutnala a navíc se mi to povedlo naprosto výborně.
Dneska mam v plánu si taky něco uvařit a i něco upéct :)

Jinak nás teda čeká týden prázdnin a můžu říct, že jsem z toho docela ve smyku. Hall opravdu nechce nic dělat, cokoliv nabídnu tak je mi řečeno, že NE. Já být dítě a někdo mi nabídne kino, tak běžim třeba v pyžamu... ale on ne. Nabídla jsem mu různý výlety a akce, co se tady dějou. NE. No tak budeme sedět na zadku doma a otevřeně se přiznávam, že mě to sere už teď.

Příští týden to snad vyjde a někam se podívam na výlet.


Muj nejoblíbenější spolužák Dougie :) A na fotce je vidět taky Marilyn - nejlepší učitelka všech dob!!!!! Příští semestr budu mít taky s ní, moc se těšim :)


Aaaa, moje nejoblíbenější spolužačka Sandy :) Tohle je předposlední hodina gramatiky a tzv. skupinová práce. Všechno to oddřela Sandy :D Ale předtim jsem pracovala já a ještě předtim Douglas, takže .. :P


Já autům a cenám jejich částí nerozumim... ale tohle je škoda za téměř 20 000 Kč a to se mi nechce nějak věřit.


A tady jak trubka jezdim s rezervou a trapnějš už se cítit nemůžu :DD

PS: Opět jsem zapoměla co všechno vám chci říct, ale když si na ten zbytek ještě vzpomenu, tak vám to sem dopíšu :)

Řidičák + rozbitý auto

7. března 2011 v 21:50 Můj život v Tennessee (4)
Já jsem se vám zapoměla pochlubit, že minulou středu jsem dělala řidičák. Zatim pouze vědomostní test a hle.. udělala jsem ho. Bez jakékoliv přípravy. Ještě mě čekají jízdy (doufam, že to bude v pohodě, nebo si to aspoň myslim), takže nechci předbíhat... ale ten vědomostní test to bylo tak primitivní, že by to neudělal jenom kretén!!!!
Bylo tam 30 otázek... u každé otázky 3 odpovědi a vždy jen jedna správně.
Vždy byla správně ta nejdelší odpověď a nebo když tam bylo všechny odpovědi jsou správně.
Nehledě na to, že můžete mít 6 chyb!!!!

Co se týče toho rozbitého auta. Tak mi chybí sklo u předního světla vpravo, ten plech je celej nějakej promáčklej a vůbec je to nějaký poškrábaný... Absolutně sem o tom neměla potuchy!!! Protože jsem neměla žádnou nehodu ani žádnej problém, takže když jsem si četla email od mého host-otce, který začínal slovy "Jano, co se stalo s autem? Když budeš mít jakýkoliv problém, prosím, nikdy se neboj mi to říct." Tak jsem si říkala "What the heck are you talking about?" :DDDD Takže jsem vzala telefon a okamžitě sem mu volala, že si zrovna čtu jeho email, a že si nejsem vědoma, že by s autem něco bylo a on, ať se jdu podívat do garáže a tam jsem viděla, to, co jsem tam viděla.
On byl v pohodě, nekřičel, nic mi nevyčítal, jen se smál. Asi mi nevěřil. Ale já přísahám bohu, že sem neměla žádnou nehodu, ani žádnej jinej problém, u kterého bych to auto mohla takhle zničit. Jako musela to bejt poměrně rána a toho bych si snad všimla!!! Kdyby se něco takovýho stalo, tak okamžitě volam fízly a nebo jeho a ptam se ho co mam dělat.
Takže jsem byla navigována, že mam jet do nějaké "auto-opravny", kde mi vyčíslí škodu a on pak zavolá do své pojišťovny a zeptá se, jestli to proplatí nebo ne. Říkal, že 500 dolarů musí zaplatit sám, víc už pak platí pojišťovna. Tato auto-opravna vyčíslila škodu na 500-600 dolarů, ale že mi přesnou částku, ještě pošlou emailem.
Doufam, že já nic platit nebudu za debilitu nějakýho kreténa!!! Nechci to svádět na nevinný lidi, ale já to auto parkuju u školy, u kina, u baru, všude... takže mě jedině napadá, že mi to někdo sedřel na parkovišti a pak odjel. Ale zase se mi nechce věřit, že by Amík od tohohle ujel! Asi to byl Čech :D Ale zase mi přijde nefér, aby host-otec taky něco platil, když s tim autem vůbec nejezdí a jeho chyba to taky není. Cítim se trapně. Řidič neví co má s autem. Bůhví jak dlouho to tam je.
Až budu vědět další podrobnosti tak se ozvu.

Loučení, vaření, grilování, kino... prostě všechno

7. března 2011 v 5:59 Můj život v Tennessee (4)
V pátek večer jsme se rozloučily s Carol :( Holka naše se nám vrátila do Brazílie, ale v květnu by snad měla přijet zas a už asi napořád :) Byly jsme v baru (jak jinak), je to ten nejlepší podnik z celýho memphisu, možná i z celýho Tennessee :D Seznámila jsem se opět se spoustou lidí... opět to na mě zkoušely s češtinou. Čau Jani, jak se máš? A já totálně v tranzu "heeyyy, good... and u?" :DD

Tak tahle znaková řeč znamená "3 tequily" :D
Já, Carol a Sandy
A tady všichni čtyři :) Nil, Já, Carol a Sandy.

V sobotu sem se taky zapovídala se svým host-otcem. Vidíte, každej den je jinej. Vybírají barák a byl tady nějakej realitní makléř, jeho kamarád, tak mi vyprávěl o nějakým domě, pak co se tam musí opravit a kdesi cosi. Ale jelikož se budu stěhovat taky (snima, žejo), tak mě tohle téma dost zajímá, takže sme si povídali docela dlouho. Říkal, že to je velký dům. Že je dvakrát tak velkej jako je tenhle, že má dokonce i bazén... no neříkal, že ho koupí, ale já bych byla pro :D Ještě sem ho teda neviděla, bůhví co to je za barabiznu :)

Sobotní ráno jsem byla trošku líná.. domů jsem taky z předchozího dne dorazila asi tak ve 4 ráno. Pak jsem musela v rychlosti nakoupit suroviny na mé kuchtění a pak jsem strávila v kuchyni celý odpoledne :D Buchtička... vošouchy... bramborový placičky. MŇAM. Dělala jsem to kvůli tomu grilování. Řekly jsme si, že by bylo fajn ochutnat jídlo z jiných zemí, takže každej dostal za úkol něco přinést :) Na všechny jídla co jsem dělala jsem musela něco strouhat... nakonec mi upadla ruka.
1. Nejvíc jim chutnaly bramborový placky, u toho tam mlaskaly všichni... buchta byla v pohodě, jablečná, takže nic novýho, prostě v pohodě buchtička, ale vošouchy jim nějak nejely. Nebo spíš to asi záležele na člověku. Někdo řek, že to je výborný a snědl jich spoustu a někdo se toho sotva dotknul :D Whatever.
2. Tolik jídla jste v životě neviděli!!! Miluju grilování, miluju. Tolik druhů masa. OMG. Zeleninový salátky, různý druhy brambor (ano, nejsou totiž jenom jedny brambory, který jíme my v Čechách) a všelijaký další přílohy. Pošmákla jsem si a odcházela jsem odtamtud s břichem, který by mohlo směle konkurovat sedmému měsíci těhotenství.
Pořádal to Dougie ode mě ze třídy. Bydlí s tetou a strejdou a s jejich dětma. I když to je teda vlastně jenom sestřenice Shirley :) Byli hrozně moc milý. "Teta" mi dokonce řekla, že když jsem tam byla jednou, tak to znamená, že už je to navždy muj domov, a že se můžu kdykoliv stavět. To bylo tak krásný :) Pořád si mě tam opečovávala a krmila mě tam jako husičku. Vyzkoušela jsem snad všechny sladkosti z Venezuely. Něco bylo dobrý, něco ne.
Taky jsem jedla nějakej obalovanej smaženej sýr, ale ne tak jak to známe v Čechách... bylo to zabalený v těstíčku a bylo to V-Ý-B-O-R-N-Ý. Některý recepty si odvezu sebou zpátky do Čech.

Hrozně se mi tady líbí. Já jsem tady tak neuvěřitelně spokojená a šťastná, že to ani nejde popsat :) Samozřejmě, že mi chybí rodina a kamarádi z Čech. Ale prostě se tu mam nádherně.
Líbí se mi jak je tady každej přátelskej, všichni se usmívají, lidi si pomáhají, nezávidí si, podporujou se.
V Čechách když se hraje fotbal, tak se tam lidi div nepozabíjejí... tady jsou lidi opravdoví fanoušci! A to znamená, že když jdou fandit na nějaký zápas, tak fandí svýmu týmu a nesnaží se postřílet fanoušky druhého týmu.
V Čechách vás prodavačka div neseřve cože si to dovolujete vlézt do jejího krámu a obtěžovat ji v jejím nicnedělání. Tady vejdete do krámu, všichni se na vás usmějou, pozdraví vás, zeptají se jestli potřebujete s něčim pomoci, v průběhu nakupování jestli je všechno v pořádku, nákup vám naskládají úhledně do tašky.
V Čechách když vypadáte dobře, upravíte si nějak hezky vlasy, vezmete si hezký oblečení nebo něco tak na vás všichni blbě čumí a mají blbý narážky (závist). Tady to lidi ocení. Takže posloucháte, jak máte krásný boty, vlasy, kabát, pusu, oči, všechno.
Lidé se tu objímají, vyjadřují si lásku. Mě se to líbí. Když máš někoho rád, tak mu to prostě řekni. A tim nemyslim pouze pár... přítel + přítelkyně. Máš rád svoji kamarádku/kamaráda? Řekni mu to, proč ne. U nás je to divný... tady obejmeš kamaráda a myslíš tim "ahoj, rád tě zase vidim". V Čechách by to samozřejmě automaticky bylo "helee, oni spolu určitě spí". Já ráda vyjadřuju svoje city. Já s tim souhlasim, mě se to líbí. Až se vrátim do Čech tak budu všechny objímat a pusinkovat a říkat jim, jak moc je mam ráda. Těště se, budete na mě koukat jako na vola :DDD
Úplně jiný je to tady než u nás. Lepší. Život je tu lehčí a takovej přátelštější nebo tak to na mě aspoň působí. Přesto se vrátim do Český republiky, tam je muj domov, mezi těma nepříjemnýma úředníkama, prodavačkama, zamračenýma lidma.
No já jsem úplně jinej člověk. Opravdu. Změnila jsem se. Hodně jsem se změnila. Myslim, že k lepšímu.

Neděli jsme si opět užila, jak nejvíc to šlo. Víte co mi přijde? Já si myslim, že je Memphis hrozně nudnej a tak se snažim dělat všechno proto, aby to tak nebylo a z Memphisu se stává nejlepší místo světa (pro mě) :-)) Možná kdybych žila v NYC tak bych si myslela, že mi zábava spadne do klína, ale tak to není... jsem ráda, že tu jsem.
Na jarní prázdniny jsme měli naplánovanou Floridu s mými Německými přáteli, ale bohužel musim zůstat doma, protože budu "pracovat" tento týden i o nocích. Myslim, že dneska (pondělí) večer... host-otec jde na pracovní večeři.

Taky jsme byli v kině. Shlédli jsme film Beastly (http://www.youtube.com/watch?v=Szwoclz5seQ). Konec filmu byl předvídatelný z prvních pěti minut filmu. Byla to americká slaďárna. Mohlo to být hezčí, ale byla to přeslazená romantika a to jsem přesně potřebovala :) Hned jsme s Nil zavzpomínaly jak krásný jsou začátky vztahu :) Zamilovaný pohledy, první dotyky (většinou v kině), první pusa.... :-)
Dál jsme projeli snad celej Memphis, byli na kafču ve Starbucksu, nakupovat, na jídle... perný celý den :)

Guys, I just love it here