Loučení, vaření, grilování, kino... prostě všechno

7. března 2011 v 5:59 |  Můj život v Tennessee (4)
V pátek večer jsme se rozloučily s Carol :( Holka naše se nám vrátila do Brazílie, ale v květnu by snad měla přijet zas a už asi napořád :) Byly jsme v baru (jak jinak), je to ten nejlepší podnik z celýho memphisu, možná i z celýho Tennessee :D Seznámila jsem se opět se spoustou lidí... opět to na mě zkoušely s češtinou. Čau Jani, jak se máš? A já totálně v tranzu "heeyyy, good... and u?" :DD

Tak tahle znaková řeč znamená "3 tequily" :D
Já, Carol a Sandy
A tady všichni čtyři :) Nil, Já, Carol a Sandy.

V sobotu sem se taky zapovídala se svým host-otcem. Vidíte, každej den je jinej. Vybírají barák a byl tady nějakej realitní makléř, jeho kamarád, tak mi vyprávěl o nějakým domě, pak co se tam musí opravit a kdesi cosi. Ale jelikož se budu stěhovat taky (snima, žejo), tak mě tohle téma dost zajímá, takže sme si povídali docela dlouho. Říkal, že to je velký dům. Že je dvakrát tak velkej jako je tenhle, že má dokonce i bazén... no neříkal, že ho koupí, ale já bych byla pro :D Ještě sem ho teda neviděla, bůhví co to je za barabiznu :)

Sobotní ráno jsem byla trošku líná.. domů jsem taky z předchozího dne dorazila asi tak ve 4 ráno. Pak jsem musela v rychlosti nakoupit suroviny na mé kuchtění a pak jsem strávila v kuchyni celý odpoledne :D Buchtička... vošouchy... bramborový placičky. MŇAM. Dělala jsem to kvůli tomu grilování. Řekly jsme si, že by bylo fajn ochutnat jídlo z jiných zemí, takže každej dostal za úkol něco přinést :) Na všechny jídla co jsem dělala jsem musela něco strouhat... nakonec mi upadla ruka.
1. Nejvíc jim chutnaly bramborový placky, u toho tam mlaskaly všichni... buchta byla v pohodě, jablečná, takže nic novýho, prostě v pohodě buchtička, ale vošouchy jim nějak nejely. Nebo spíš to asi záležele na člověku. Někdo řek, že to je výborný a snědl jich spoustu a někdo se toho sotva dotknul :D Whatever.
2. Tolik jídla jste v životě neviděli!!! Miluju grilování, miluju. Tolik druhů masa. OMG. Zeleninový salátky, různý druhy brambor (ano, nejsou totiž jenom jedny brambory, který jíme my v Čechách) a všelijaký další přílohy. Pošmákla jsem si a odcházela jsem odtamtud s břichem, který by mohlo směle konkurovat sedmému měsíci těhotenství.
Pořádal to Dougie ode mě ze třídy. Bydlí s tetou a strejdou a s jejich dětma. I když to je teda vlastně jenom sestřenice Shirley :) Byli hrozně moc milý. "Teta" mi dokonce řekla, že když jsem tam byla jednou, tak to znamená, že už je to navždy muj domov, a že se můžu kdykoliv stavět. To bylo tak krásný :) Pořád si mě tam opečovávala a krmila mě tam jako husičku. Vyzkoušela jsem snad všechny sladkosti z Venezuely. Něco bylo dobrý, něco ne.
Taky jsem jedla nějakej obalovanej smaženej sýr, ale ne tak jak to známe v Čechách... bylo to zabalený v těstíčku a bylo to V-Ý-B-O-R-N-Ý. Některý recepty si odvezu sebou zpátky do Čech.

Hrozně se mi tady líbí. Já jsem tady tak neuvěřitelně spokojená a šťastná, že to ani nejde popsat :) Samozřejmě, že mi chybí rodina a kamarádi z Čech. Ale prostě se tu mam nádherně.
Líbí se mi jak je tady každej přátelskej, všichni se usmívají, lidi si pomáhají, nezávidí si, podporujou se.
V Čechách když se hraje fotbal, tak se tam lidi div nepozabíjejí... tady jsou lidi opravdoví fanoušci! A to znamená, že když jdou fandit na nějaký zápas, tak fandí svýmu týmu a nesnaží se postřílet fanoušky druhého týmu.
V Čechách vás prodavačka div neseřve cože si to dovolujete vlézt do jejího krámu a obtěžovat ji v jejím nicnedělání. Tady vejdete do krámu, všichni se na vás usmějou, pozdraví vás, zeptají se jestli potřebujete s něčim pomoci, v průběhu nakupování jestli je všechno v pořádku, nákup vám naskládají úhledně do tašky.
V Čechách když vypadáte dobře, upravíte si nějak hezky vlasy, vezmete si hezký oblečení nebo něco tak na vás všichni blbě čumí a mají blbý narážky (závist). Tady to lidi ocení. Takže posloucháte, jak máte krásný boty, vlasy, kabát, pusu, oči, všechno.
Lidé se tu objímají, vyjadřují si lásku. Mě se to líbí. Když máš někoho rád, tak mu to prostě řekni. A tim nemyslim pouze pár... přítel + přítelkyně. Máš rád svoji kamarádku/kamaráda? Řekni mu to, proč ne. U nás je to divný... tady obejmeš kamaráda a myslíš tim "ahoj, rád tě zase vidim". V Čechách by to samozřejmě automaticky bylo "helee, oni spolu určitě spí". Já ráda vyjadřuju svoje city. Já s tim souhlasim, mě se to líbí. Až se vrátim do Čech tak budu všechny objímat a pusinkovat a říkat jim, jak moc je mam ráda. Těště se, budete na mě koukat jako na vola :DDD
Úplně jiný je to tady než u nás. Lepší. Život je tu lehčí a takovej přátelštější nebo tak to na mě aspoň působí. Přesto se vrátim do Český republiky, tam je muj domov, mezi těma nepříjemnýma úředníkama, prodavačkama, zamračenýma lidma.
No já jsem úplně jinej člověk. Opravdu. Změnila jsem se. Hodně jsem se změnila. Myslim, že k lepšímu.

Neděli jsme si opět užila, jak nejvíc to šlo. Víte co mi přijde? Já si myslim, že je Memphis hrozně nudnej a tak se snažim dělat všechno proto, aby to tak nebylo a z Memphisu se stává nejlepší místo světa (pro mě) :-)) Možná kdybych žila v NYC tak bych si myslela, že mi zábava spadne do klína, ale tak to není... jsem ráda, že tu jsem.
Na jarní prázdniny jsme měli naplánovanou Floridu s mými Německými přáteli, ale bohužel musim zůstat doma, protože budu "pracovat" tento týden i o nocích. Myslim, že dneska (pondělí) večer... host-otec jde na pracovní večeři.

Taky jsme byli v kině. Shlédli jsme film Beastly (http://www.youtube.com/watch?v=Szwoclz5seQ). Konec filmu byl předvídatelný z prvních pěti minut filmu. Byla to americká slaďárna. Mohlo to být hezčí, ale byla to přeslazená romantika a to jsem přesně potřebovala :) Hned jsme s Nil zavzpomínaly jak krásný jsou začátky vztahu :) Zamilovaný pohledy, první dotyky (většinou v kině), první pusa.... :-)
Dál jsme projeli snad celej Memphis, byli na kafču ve Starbucksu, nakupovat, na jídle... perný celý den :)

Guys, I just love it here
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 7. března 2011 v 13:17

Holka holka, co mi to děláš?! Víš jak neskutečně moc se tam těším a ještě přiliješ olej do ohně....
Ne, teď vážně. Jsem fakt ráda, že se ti tam tak moc líbí a že si to pořádně užíváš. Že rodina není ideální? Nikdy není nic úplně dokonalý a když s nima nemusíš trávit níc než pár hodin denně, tak, děláš správně, že je neřešíš.
Já id tý doby co jsem přestala řešit Heleniny nálady, takjsem taky mnohem spokojenější :-D

2 Jana Jana | Web | 7. března 2011 v 14:24

Jsem ráda, že si tam tak užíváš. Když jsem četla o tom, jaký je tam život lepší, úplně mě přepadla nostaligie. Po návratu z Francie zpátky do Čech jsem si toho taky všimla. Je to, jako když se najednou zatáhne obloha a prší 8-O

Jestli se nepletu, tak jsi z Plzně? Zrovna jsem tu, takže Plzeň zdraví do Memphisu! :D

3 Jana Jana | Web | 7. března 2011 v 22:32

Milčo: těšim se tu na tebe ať budeš bydlet kdekoliv :-) Tak už pojéééď, máme se tu parádně.
Jani: Jj, jsem odtamtud :) Děkujeme za pozdravy a zdravíme zpět :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama