Ať to nazvu, jak to nazvu, tak to stejně bude o všem

8. května 2011 v 1:21 |  Můj život v Tennessee (6)
1. Záplavy jsou tady opravdu obrovské. Spoustu lidí v Memphisu je vystěhováno ze svých bytů či domů, spoustu jich ještě svoje domy musí opustit... voda bude nejvýš (říká se tomu kulminovat????) ve středu. Během následujících dní nás totiž čekají vydatné srážky. Posuďte z fotky (tam kde vidíte ty stromy, tak tam ani normálně ta řeka nedosahuje).

Kvůli vodě museli na jednom místě odpálit hráz. Tim to bohužel udělali ještě horší, protože hráz zaplavila nějakou vesnici a neuvěřitelné množství polí a vůbec této užitkové půdy.
Jinde, poblíž Mississippi, zaplavila tato řeka celé město.
Situace je vážná.
Collierville je v suchu :-) Aspoň tam kde je náš barák.

2. Dneska jsme si se Sandy vyrazili do obchodního domu Whole food market. Asi tak nějak se to jmenuje. Já jsem si koupila CHLEBA. A tim myslim nás českej chleba!!! Ne teda přímo náš... ale vypadalo to jako náš a chutnalo to stejně. Mam z toho hroznou radost. K tomu jsem si pořídila šunčičku (drahou jako prase, ale po ochutnání jsem zjistila proč - výborná!!!) a pak ještě nějaký speciální česnekový sýr, který byl taky drahý, ale což. Je to jednou za čas :-)
Pak jsme se tak procházely centrem Memphisu a musely jsme uznat, že to město není až tak špatný. Dokonce jsme si říkaly, že vypadá dost dobře. Asi záleží kam se dostanete. Nejhlavnější ulice ze všech je Beale street - turisté chodí tam. Nachází se tam většina dobrých barů nebo diskoték. Já tu ulici nemam ráda. Je to "cikánov". Ale ostatní ulice byli fajn... prostě se mi to tam líbilo :) Dokonce tam jezdí i taková "tramvaj" :-) Bylo to prostě fajn.


Příště sebou vezmu foťák a vyfotíme víc než jenom tohle :)
Konečně jsem také pořídila pohledy, takže budu rozesílat na všechny světové strany :)

Občas si říkam jaký by to bylo kdybych si vybrala hned tu první rodinu nebo nějakou na začátku a nečekala na zázrak. Ale už je pozdě... kdyby byly ryby :-) Jsem poučena... ale teď už je mi to k ničemu :D Já jsem vlastně ráda, že se stalo všechno to, co se stalo. Já se totiž stala lepším člověkem, otevřelo mi to oči... ale čeho je moc toho je příliš :)
Proto pokud se chystáte být aupair dejte si záležet na výběru rodiny. Rodina je mnohem důležitější než lokalita. Ámen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mary Mary | 8. května 2011 v 19:21

Pochopila jsem dobre, ze je v te rodine jenom otec?

2 Milča Milča | Web | 8. května 2011 v 21:14

Ta rodina je pěkně na hov**, pak napiš co ti řekla ta coordinátorka.
Nedovedu si představit, jak hrozně se tam člověk musí cítit, na nervy to musí bejt pořádná zabíračka.

3 Jana Jana | Web | 8. května 2011 v 21:19

Mary - jj, jenom otec. Matka bydlí na Floridě a je nějak nemocná na hlavu :-D

Milča - no serou mě neuvěřitelně, ale už o tom trošku přemejšlim, abych se nedostala k ještě horšímu... pak napíšu co mi řekla ta Koo. Dneska si u mě třeba malinko šplhli. Koupili mi totiž houby a ty já miluju. Něco si z nich uvařim :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama